Четвер, 30 Травня, 2024

Україна, можливо, переміщає свої надсекретні дані і сервери за кордон

Влада нашої країни боїться втрати надсекретних даних під час російського вторгнення. Тому інформацію можуть перемістити на закордонні сервери, пише Reuters.

Початковий план української влади полягав у захисті ІТ-інфраструктури країни. Переміщення найбільш конфіденційних даних в інше місце є життєздатним Планом Б, повідомив виданню Віктор Жора, заступник начальника відділу захисту інформації України.

Україна вже зіткнулася з агресивними кібератаками, включаючи проникнення минулого місяця до військових та енергетичних мереж.

Український уряд зробив запобіжний крок, перемістивши свої комп’ютерні системи до Києва у 2014 році після окупації Криму Росією. Українські кібер-команди розробили плани щодо відключення інфраструктури та передачі резервних копій, якщо її мережі будуть скомпрометовані, сказав Жора виданню Politico.

Але той факт, що найбільш чутливі дані України централізовані в Києві, створює проблему, якщо російські військові окупуватимуть столицю. На момент публікації російські війська оточують Київ, і за оцінками експертів, вони можуть атакувати місто протягом кількох днів. Україна вже переміщує деякі конфіденційні дані та сервери у віддалені райони, поза досяжністю Росії.

Подробиць про те, куди влада може спробувати перемістити конфіденційні урядові дані, поки немає. Але переміщення їх до союзної країни може забезпечити більше, ніж просто фізичну дистанцію від російських військових.

Reuters повідомляє, що кібератаки на зазначені дані, якщо вони зберігаються в межах країни-союзника, можуть спровокувати виконання положення про колективну оборону НАТО. Згідно з цим положенням усі країни-члени повинні реагувати, якщо одна з них зазнає нападу.

Наразі український парламент ще має дати своє схвалення, перш ніж конфіденційні дані країни можуть почати переміщувати.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися