Неділя, 3 Грудня, 2023

Android 13 зменшуватиме розмір додатків, архівуючи їх

Наступна версія мобільної операційної системи Android дозволить звільнити місце у пам’яті смартфона без видалення додатків. Android 13 отримає функцію архівування, яка стискатиме програми без втрати даних. Затребуваний додаток можна розпакувати і продовжити ним користуватися як звичайно.

Видалення додатків є одним з найбільш дієвих способів звільнити дисковий простір. Адже сучасні смартфони не дозволяють переносити програми на картку пам’яті microSD. А багато мобільників взагалі не мають для неї слоту, тому внутрішня пам’ять таких телефонів вичерпується швидше, оскільки навіть фото, відео та аудіо розміщуються у внутрішній пам’яті.

Google пропонує замість видалення додатків, якими давно не користувалися, стискати їх, зберігаючи їхні дані. Функція архівування додатків Android дозволить тимчасово звільнити місце на диску і зберегти програму встановленою та готовою до роботи, коли вона знадобиться.

Поки що функція архівування не має ринкової назви і про неї стало відомо з блогу розробників Android.

Щоб архівування працювало, розробники повинні вбудувати його підтримку у свої додатки. Google не зобов’язує програми підтримувати цю опцію.

Android пропонуватиме архівувати сумісний додаток у момент, коли користувач спробує його видалити. З’явиться спливаюче вікно з відповідною пропозицією.

Google каже, що архівування звільнити до 60% місця, зайнятого програмою.

Після розархівації програми не потрібно буде перевстановлювати або імпортувати дані користувача. Однак телефону все одно може знадобитися повторно завантажити деякі видалені файли, тому може бути ситуація, коли потрібне підключення до інтернету.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися