Оновлення Windows 10 блокує відключення антивірусу

Іноді доводиться вимикати вбудований антивірус

З випуском серпневого оновлення Microsoft прибрала можливість вимкнути вбудований у Windows 10 антивірус Microsoft Defender. Програма буде працювати навіть якщо вручну відредагувати відповідні параметри реєстру ОС.

Після встановлення апдейту Windows 10 з номером 4.18.2007.8 ОС починає ігнорувати призначені для користувача параметри системного реєстру на деактивацію. Раніше для вимкнення антивірусу можна було встановити 1 в параметрі DisableAntiSpyware за адресою \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender.

Тимчасово відключити вбудований антивірусний захист Windows 10 можна перейшовши в «Параметри»-«Оновлення та безпека»-«Безпека Windows». У розділі «Області захисту» потрібно клікнути по пункту «Захист від вірусів і загроз» та в секції «Параметри захисту від вірусів та інших загроз» натиснути «Управління настройками», де змінити положення перемикача «Захист в режимі реального часу».

Windows попередить про збільшення уразливості пристрою. Через деякий час система автоматично поверне даний параметр в початковий стан.

Microsoft Defender все ще можна назавжди вимкнути за допомогою редактора локальної групової політики (gpedit.msc) або сторонніх програм для налаштування Windows. Такий редактор є у версіях Windows 10 вище «Домашньої».

Іноді доводиться вимикати вбудований антивірус, оскільки він не завжди може працювати коректно. Наприклад, при використанні сторонього антивірусу Microsoft Defender іноді автоматично не вимикається. Також він може допускати помилкові спрацьовування і блокувати роботу з певними файлами.

Нещодавно стало відомо, що Microsoft Defender почав вважати загрозою блокування телеметрії Microsoft через файл hosts.