П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Україна на 24 місці за вартістю 1 ГБ на мобільному

Ціна кожного гігабайта, спожитого через смартфон в Україні, є однією з найдешевших у світі. Україна посіла 24 місце у глобальному рейтингу вартості мобільного інтернету. Свіжу інформацію надали експерти британського агентства Cable.co.uk.

Найдешевший мобільний інтернет у світі – в Ізраїлі. Кожен гігабайт на смартфоні обходиться лише 0,04 долара (20 проаналізованих тарифних планів). Наступними йдуть Італія(0,12 долара), Сан Маріно (0,14 долара), Фіджі (0,15), Індія (0,17 долара).

Найдорожчий у світі мобільний інтернет – на острові Святої Єлени. Місцевий мобільний інтернет «золотий» – по 41,06 долара за гігабайт. Наступними за дорожнечею є Фолклендські острови із середньою вартістю у 38,45 долара. За ними слідують Сао Том і Принципе (29,49 долара за ГБ), Токелау (17,88 долара), Ємен (16,58).

Експерти зазначають, що країни з найдешевшим гігабайтом, як правило, або країни з відмінною телеком-інфраструктурою, або країни з поганою телеком-інфраструктурою і в них економіка диктує, що ціни мають бути низькими, оскільки це те, що люди можуть собі дозволити.

«У дорожчому кінці списку, — пишуть експерти, — ми маємо країни, де інфраструктура часто не є чудовою, але також де споживання дуже мале. Люди часто купують пакети даних лише на десятки мегабайт за раз, що робить гігабайт відносно великим і, отже, дорогим обсягом даних для покупки».

Ті країни, що знаходяться приблизно в середині рейтингу ціноутворення в середньому мають гідну інфраструктуру та конкурентні ринки мобільного зв’язку.

В Україні експерти проаналізували 12 тарифних планів мобільних операторів. Середня ціна за 1 ГБ склала 12,83 грн, що приблизно дорівнює 0,43 долара (обмінний курс за 12 липня 2022 року).

Найбільш дешево в Україні 1 ГБ мобільного інтернету можна придбати за 5 грн. Найдорожчий 1 ГБ обійдеться 50 грн у відповідному тарифному плані. Самі тарифні плани британські експерти не розкривають.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися