Вівторок, 18 Червня, 2024

Meta (Facebook) пропонує скасувати високосну секунду, яка створює хаос в інтернеті

Компанія Meta (раніше називалася Facebook) закликає скасувати високосну секунду. Адже щоразу, коли її додають, інтернет-сервіси стикаються з купою проблем. Це руйнує індустрію технологій щоразу, каже Meta.

Високосну секунду ввели ще в 1972 році як спосіб коригувати всесвітній координований час (UTC). Вона компенсує різницю між міжнародним атомним часом (TAI), який вимірюється атомним годинником, і неточним сонячним часом (UT1). Іноді вони не збігаються через нерівномірності та уповільнення обертання Землі, спричинені різними кліматичними та геологічними подіями, такими як танення та повторне замерзання крижаних шапок на найвищих горах.

У дописі в інженерному блозі компанії інженер Meta Олег Облеухов і дослідник Ахмад Бягові розповіли про те, як високосна секунда може спричинити хаос у мережі, а також про рішення, яким Meta мінімізує збої і проблеми, які викликає високосна секунда.

Як зазначають Облєухов і Бягові, високосна секунда може викликати проблеми в усій галузі. У 2012 році, наприклад, великий англомовний сайт Reddit вийшов з ладу на 40 хвилин – зміна часу заплутала сервери та перевантажила процесори. Стрибок у часі у 2017 році вплинув на службу DNS Cloudflare (коли збоїть ця служба, значна частина сайтів в інтернеті перестає працювати).

Meta та інші технологічні компанії, такі як Google і Amazon, зменшують проблеми від високосної секунди, використовуючи техніку під назвою «змазування». Ці компанії «розмазують» високосну секунду, уповільнюючи або прискорюючи годинник протягом кількох годин.

Meta розмазує високосну секунду протягом 17 годин, а Google використовує 24-годинний інтервал, який триває з полудня до полудня. Таким чином, додаткова секунда не створює жодних дивних значень часу, які можуть викликати збій в інтернет-сервісах.

Але Meta закликає до відставки високосної секунди. Організація, відповідальна за прийняття рішення про коригування UTC, Міжнародна служба обертання Землі та систем відліку, додала 27 високосних секунд з 1972 року. Meta вважає, що цього достатньо для наступного тисячоліття.

Повідомлення компанії з’явилося за рік до того, як буде вирішено долю наступної високосної секунди. Ще в 2015 році Міжнародний союз телекомунікацій обговорював високосну секунду на своїй Всесвітній конференції радіозв’язку і дійшов висновку, що необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати наслідки її використання. Очікується, що спілка вивчить результати досліджень і розгляне пропозицію вилучити високосну секунду на своїй наступній конференції в 2023 році.

Експерти Meta написали: «Події високосної секунди спричинили проблеми в усій галузі та продовжують становити багато ризиків. Як галузь, ми стикаємося з проблемами щоразу, коли вводиться високосна секунда. І оскільки це така рідкісна подія, вона руйнує спільноту щоразу, коли це відбувається. Із зростаючим попитом на точність годинника в усіх галузях промисловості високосна секунда зараз завдає більше шкоди, ніж користі, спричиняючи збої».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися