Українці вперше борються за лідерство в конкурсі NASA

Вітчизняний проект Mars Hopper пройшов до півфіналу світового хакатону NASA SpaceApps Challenge. Українська команда бореться з македонською за перше місце. Під час другого етапу серед них буде визначено переможця конкурсу. Проголосувати може кожен, хто зареєструється й заповнить просту анкету, – віддати свій голос за українській проект можна на цьому сайті.

Проект Mars Hopper вирішує, як пересуватися по поверхні Марсу. Українські розробники використовували у своїй роботі принцип пересування коників, а як паливо вони запропонували використовувати СО2 з полярних шапок.

Реактивні прискорювачі допомагають підняти літальний апарат у повітря. Далі розкриваються гвинти, і літак долає невеликі відстані. Команда вважає, що для їхнього прототипу потрібен незначний обсяг палива.

За розрахунками розробників, такий апарат зможе вивчати полярні шапки Марсу. Технології, що необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці. У цьому році Україна вперше взяла участь у всесвітній події і була представлена двома містами – Києвом і Кіровоградом.