Субота, 24 Лютого, 2024

Українцям дозволили користуватися інтернетом у літаках

Кабінет Міністрів України вносить зміни у використання радіочастотного ресурсу. Користувачі, які подорожують літаком, зможуть залишатися онлайн, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Телеграм-каналі.

«Українці зможуть користуватися інтернетом навіть під час польоту в літаку!», – написав він.

На жаль, прем’єр-міністр не повідомив, як саме працюватиме послуга. Сьогодні у світі є кілька популярних технологій її надання. Перша – Air-to-Ground, друга – супутниковий інтернет. Кожна з них має свої недоліки та переваги.

Технологія Air-to-Ground передбачає, що оператори встановлюють спеціальні передавачі, які «націлені» в небо. На літаку розміщують приймач, який відіграє для пасажирів роль локальної базової станції. Користувачам доступний зв’язок 4G на швидкості до 9 Мбіт/с (втричі швидший за попередні покоління цієї технології).

Технологія Air-to-Ground є простішою в реалізації та дешевшою, однак вона надає доступ лише над тими територіями суші, де побудована мережа базових станцій. Виробникові літаків Bombardier вистачило 250 таких наземних станцій, щоб покрити зв’язком усю континентальну територію США, а також велику частину Канади та Аляски.

Супутниковий інтернет є складнішим, оскільки необхідно забезпечити прицільне стеження бортової антени літака за супутником. Зате він працює глобально, разом з територією над океанами та морями.

За попередньою інформацією, інтернет в літаках над Україною надаватимуть за першим варіантом. Навесні 2019 року уряд доручив Державному космічному агентству використовувати радіолокаційну станцію 5Н86 «Дніпро» в Мукачеві, аби забезпечити доступ до інтернету в літаках.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися