Понеділок, 11 Грудня, 2023

Ультрабюджетний провал: Android One не «злетів»

Партнерська програма для Android One, яка мала принести світові дуже дешеві, але продуктивні та якісні смартфони, провалилася. Її запустили рік тому в Індії, але бюджетних телефонів під цією маркою продали менше, ніж схожих гаджетів від виробників. Проте Google не полишає ідею оснастити ще мільярд людей смартфонами та дати їм вихід в інтернет.

За даними пошукового гіганта, зараз у світі близько 1,75 млрд власників смартфонів. Решта 5 млрд населення планети не може їх собі купити через високу ціну. Саме це повинна була подолати програма Android One, яка мала допомогти виробникам дешевих смартфонів випускати моделі за ціною $100.

Однією з основних проблем бюджетних телефонів є те, що кожен виробник фактично робив власну версію ОС Android, на якій працювали його телефони. Результати були не завжди вдалими: навіть якщо гаджет мав гарні характеристики, недороблена ОС зводила нанівець усі переваги. Крім того, виробники часто засмічували своїми додатками і невелику пам’ять своїх гаджетів, і часто їх навіть не можна було видалити.

Щоб подолати ці проблеми у червні 2014 року з’явилася ініціатива Android One від Google. Першою країною, в якій запрацювала ця партнерська програма, стала Індія. У ній є багато локальних виробників, а також проживають сотні мільйонів бідняків. Для Google такий крок дав би можливість просувати свої сервіси та рекламу, а виробники змогли б збільшити прибутки.

Про співробітництво в рамках Android One заявили такі індійські виробники, як Micromax, Karbonn і Spice Mobile. Уже у вересні 2014 року Google показала результат роботи з ними – три смартфони за ціною близько $105. Гаджети отримали привабливі характеристики для своєї ціни: 4,5-дюймовий екран, 1 ГБ оперативної пам’яті, 4 ГБ з можливістю розширити її за допомогою microSD.

Виготовлені в рамках Android One смартфони

Пізніше Android One розширює свою географію на ще 19 ринків, серед яких Індонезія, Філіппіни, Туреччина, Єгипет, Марокко. Але успіху продукт співпраці Google і локальних виробників не знайшов.

В Індії, наприклад, поставки смартфонів від Micromax, Karbonn і Spice Mobile склали всього 1,2 млн пристроїв, або 3,5% серед гаджетів низької цінової категорії. Водночас поставки смартфонів Redmen у тій же ціновій ніші від китайської Xiaomi склали цілих 7,5% на індійському ринку. Навіть Micromax рапортувала про більш успішні продажі пристроїв, що не стали частиною програми для Android One (близько 3 млн штук).

Ці цифри вже означали провал, і щоб хоч якось виправити положення, Google вирішує почати продажі смартфонів за ще нижчими цінами. У серпні цього року вона оголосила про плани з продажу пристроїв дешевше $50. Проте навіть така політика не врятувала перспективну програму Android One.

Аналітики пояснювали причини невдач Google суворими умовами вибору «начиння» для смартфона. Вибір компонентів для виробника був суворо обмежений: Google дозволяла купувати тільки певні частини у певних вендорів. Подібна політика не дозволяла брендам шукати дешевші складові для смартфонів, щоб заощадити ще, наприклад, $1 при виробництві кожного екземпляра.

Google провела роботу над помилками. Як повідомляє Wall Street Journal, компанія планує дати більше свободи виробникам у плані підбору «начиння», дозволивши їм закуповувати деталі у їхніх власних перевірених постачальників. Тепер виробник зможе вибрати цілих п’ять видів різних камер для свого смартфона. Крім цього, повідомляється про нового партнера Google – ним стане індійський виробник смартфонів Lava International. Спільний випуск смартфонів на нових умовах дозволить «перезавантажити» Android One.

Проте деякі аналітики вже встигли помітити, що оновлення програми Android One навряд чи зробить переворот в індустрії смартфонів низької цінової категорії.

За матеріалами: Газета.ру

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися