Четвер, 25 Липня, 2024

Ультразвук стане пропуском для хакерів у ваші гаджети

cyber-attack-man-hacked-tablet

Ви їх не почуєте, але ваш гаджет їм підкориться та почне виконувати чужі накази. Саме так виглядатиме для користувачів нова технологія злому різноманітних девайсів. Її презентують на конференції кібербезпеки Black Hat, яка днями відбудеться в Лондоні.

Експерти з Університетського коледжу Лондона покажуть на заході, як маркетингове програмне забезпечення, що працює на основі ультразвуку, може відкрити «чорний хід» хакерам до мільйонів пристроїв. Для цього використовується поширена технологія ультразвукового стеження за пристроями (uXDT). Вона дозволяє залучити до перегляду телевізора смартфон, на якому можна виконувати різні завдання чи отримувати додаткову інформацію. З її допомогою також передають дані з комп’ютера на планшет. Сьогодні таку ультразвукову технологію розробляють багато компаній, зокрема, Soundlly та Shopkick.

Технологія uXDT уже зараз викликає побоювання у експертів. У березні Федеральна торгова комісія США попередила кількох розробників, які використовували програмне забезпечення Silverpush, що вони можуть порушувати приватність. Адже ця програма має технічну можливість стежити за тим, що дивиться користувач на своєму телевізорі.

Експерти Університетського коледжу Лондона кажуть, що широке поширення програм на базі uXDT наражає на більшу небезпеку, ніж розкриття приватності. Такі додатки можуть стежити за ультразвуковими сигналами, навіть коли вони закриті. Це перетворює їх на зручний інструмент для хакерів. Вони можуть, наприклад, записувати розмови та розшифровувати те, що ви друкуєте на клавіатурі.

Використання хакерами ультразвукових технологій викликає в експертів з кібербезпеки особливе занепокоєння. Бо такі рішення є головними кандидатами для забезпечення комунікації гаджетів інтернету речей. Останні стали активними учасниками кібервоєн та роблять найбільші інтернет-атаки.

За словами науковців, сьогодні не існує стандартів захисту ультразвукових передатчиків та сигналів. Дослідники Університетського коледжу Лондона сподіваються, що подібні стандарти з’являться найближчим часом. Тим часом вони випустили патч для Android, який дозволить ретельніше стежити за доступом до ультразвуку. Інтеграція цього патчу в смартфони та планшети залежить від виробників.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися