Середа, 19 Червня, 2024

Apple переводить iPhone на роз’єм USB-C, але не повністю

Уже кілька років існують чутки, що Apple хоче відмовитися від роз’єму Lightning на користь USB Type-C. Таку думку підтверджують останні продукти компанії, наприклад, без адаптера iPhone з Lightning вже не підключити до Macbook, який має лише USB-C. Нещодавно з’явилася інформація, що з випуском iPhone 11 компанія робить ще один крок у бік USB-C у своїх телефонах.

У цьогорічному iPhone все-таки залишиться Lightning. Але, за даними інсайдера ChargerLAB, який посилається на неназваних топ-менеджерів Apple, компанія покладе в коробку до телефона зарядний пристрій із роз’ємом USB-C. У комплекті також буде кабель Lightning на USB-C. Сьогодні з мобільником постачається повільна зарядка на 5 Вт з роз’ємом USB-A та відповідний кабель.

Адаптер на 30 Вт для швидкого заряджання з USB-C продається окремо за ціною $50. З ним iPhone заряджається до 50% за 30 хвилин. Також Apple офіційно дозволяє заряджати iPhone від інших адаптерів USB-C з технологією USB Power Delivery (USB-PD), для чого знадобиться фірмовий перехідник Apple USB-C на Lightning, який також продається окремо.

Чутки про перехід у iPhone з роз’єму Lightning на USB з’явилися у 2017 році. Очікувалося, що заміна відбудеться саме в моделі 2019 року, але все більше експертів говорять, що це станеться 2020 року. Експерти пояснюють таке відтягування тим, що заміна порту є дуже незручною. Щоб користувачі прийняли її позитивно, необхідно, аби вона була додатком до запровадження якоїсь радикально нової технології. Однак в Apple останніми роками є проблеми з інноваціями, про що заговорили у 2016 році. Брак нововведень став очевидним кожному з випуском iPhone XS 2018 року, які майже нічим не відрізнялися від iPhone X 2017 року. Ситуація виявилася такою, що навіть директор компанії Тім Кук змушений був особисто пояснити, чому в Apple проблеми з інноваціями.

В iPhone 12 2020 року компанія планує додати деякі інновації. Серед них – екран на всю лицьову панель без вирізу, а також датчик відбитків пальців, який працює на всій площі дисплея, а не в певній точці, як нині. Деякі експерти вважають, що поява цих технологій може пом’якшити перехід з Lightning на USB-C.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися