Понеділок, 15 Липня, 2024

Українців безплатно навчатимуть програмуванню за секретною програмою

В Україні відкривається незвичайний навчальний заклад з підготовки програмістів – UNIT Factory. Засновники кажуть, що протягом трьох років будуть навчати студентів за «унікальною французькою методикою». Навчання безплатне за умови подальшої роботи випускника в Україні, теж протягом 3-х років.

Усі охочі можуть заповнити анкету на сайті unit.ua та пройти онлайн-тест. За його результатами 900 абітурієнтів отримають можливість пройти одномісячний випробувальний термін. У листопаді 2016 року близько 300 з них зможуть почати навчання. Вік потенціальних абітурієнтів обмежений: від 18 до 30 років.

Секретна французька програма

Валерія Заболотна, керівник освітніх програм фонду K.Fund (що є засновником та спонсором UNIT Factory), під час презентації постійно повторювала слово «унікальний». За її словами, у підготовці буде використано унікальну програму французького закладу Школа 42. Цікаво, що студенти будуть навчатися самі – без викладачів. Студенти отримають завдання та мають самі їх вирішувати, радячись один з одним.

Але що конкретно являє собою цей незвичайний процес навчання, мені з’ясувати не вдалось. Ось як описує програму сама організація:

«Програма заснована на геймифікації – підходах, характерних для комп’ютерних рольових ігор. Придбання знань і задача проектів супроводжується «прокачуванням» навичок, отримання нових рівнів і досвіду. UNIT Factory працює 24/7. Також UNIT Factory використовує метод Peer-to-Peer (P2P), який добре зарекомендував себе у французькій Школі 42. Він дозволяє студентам кооперуватися та розкривати свої творчі здібності під час командної роботи над проектами, а також допомагати випускникам максимально адаптуватися до реальних комерційних завдань».

Як на мене, у цьому поясненні забагато іноземних слів та замало сенсу. Але, треба зазначити, метод P2P в освіті існує.

Вивчення першоджерела, тобто сайту Школи 42, теж не дало результатів. Окрім гарних картинок, якими проілюстрований цей матеріал, ніякої конкретики. За даними сайту, школу заснували IT-фахівець Nicolas Sadirac та мільярдер Ксав’є Ньєлі. Методику навчання розробляли 20 років і у 2013-му створили вищезгаданий освітній заклад.

Разом з тим на прес-конференції виступили представники компаній Luxoft та Infopulse. Вони розповіли, що вже працюють зі студентами, які вчилися у Школі 42 у Франції, і задоволені співпрацею. Спікери високо оцінили їхні навички.

Школа в Києві

Підсумую усе вищесказане. Перший в Україні заклад UNIT Factory (Ukrainian National IT Factory) відкриється в Києві. Студенти будуть навчатися безплатно за такими спеціальностями:

– менеджер IT-проектів;
– архітектор програмного забезпечення;
– архітектор мереж;
– адміністратор мереж;
– веб-розробник;
– розробник мобільних програм;
– фахівець з IT-безпеки;
– розробник відеоігор.

UNIT Factory спонсорується за рахунок фонду K.Fund, що належить бізнесмену Василю Хмельницькому, та за підтримки ГО «Освіторія». Це далеко не перший освітній проект фонду Хмельницького – на сайті K.Fund та «Освіторія» можна прочитати про інші ініціативи.

UNIT Factory не є акредитованим в Україні навчальним закладом, тож не видає дипломи державного зразка. Натомість засновники стверджують, що студенти отримають знання з IT-дисциплін набагато глибші, ніж у будь-якому виші країни.

Дмитро Костюк

Дмитро Костюк
Дмитро Костюк
Головний редактор TechToday. Працює в телеком-журналістиці з 2006 року.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися