В Android за 1% прибутку борються 600 виробників, а заробляє на смартфонах Apple

Аналітики Counterpoint оприлюднили звіт глобальної ситуації зі смартфонними брендами, який показує, що загальний прибуток виріс у другому кварталі на 4%

Гаджети під управлінням Android продаються десятками мільйонів штук за квартал, однак при цьому вони приносять значно менше грошей, порівняно із сумами, які отримує за свою продукцію Apple. Аналітики Counterpoint оприлюднили звіт глобальної ситуації зі смартфонними брендами, який показує, що загальний прибуток виріс у другому кварталі на 4%. Експерти переконані, що це сталося завдяки китайським вендорам, чий спільний прибуток вперше перевищив $2 млрд і склав п’яту частину загального прибутку на ринку смартфонів.

У Counterpoint також кажуть, що флагманські китайські бренди також є досить активними та виставляють високі ціни. Наприклад, можна назвати апарати OPPO Find X, VIVO NEX та Huawei P20 Pro.

Однак Apple залишається найбільш прибутковим брендом, а її iPhone X допоміг встановити високу середню ціну продажів. За даними аналітиків, компанія забирає 62% прибутку всього ринку смартфонів. З гігантським відривом за нею йде Samsung (17%). Китайські бренди нараховують одиниці відсотків: Huawei (8%), OPPO (5%), VIVO (4%), Xiaomi (3%). Решту 1% ділять 600 телефонних брендів.

За динамікою зростання прибутку у другому кварталі 2018 року найбільше вражають цифри Xiaomi (747%). Наступними брендами з найбільшим зростанням стали Huawei (107%), VIVO (24%) та OPPO (23%).