Четвер, 13 Червня, 2024

Смартфон упізнає пташку, яка заважає спати вранці

Тепер можна точно сказати, яка пташка співає за вікном вранці та заважає спати. Безкоштовний додаток BirdNET розпізнає понад 3000 видів птахів за їхніми звуками. Утиліта доступна для Android та iOS.

Розробники BirdNET (https://birdnet.cornell.edu/) сподіваються, що їхня утиліта ближче познайомить містян з живими істотами навколо. Також додаток має просунути орнітологію, сприяючи громадянській науці – звичайні користувачі на свої смартфони робитимуть важливі записи пташиних звуків.

«Повсюдність смартфонів у поєднанні з потужністю нових алгоритмів машинного навчання дає можливість сприяти позитивній взаємодії між людьми та птахами та, таким чином, створювати нові можливості для досліджень птахів», — сказав провідний автор доктор Коннор Вуд із Центру К. Лізи Янг. Conservation Bioacoustics в Корнельській лабораторії орнітології та його колеги.

BirdNET використовує штучний інтелект для автоматичної ідентифікації біологічного виду за звуками. Це дозволяє користувачам записувати аудіо на смартфон і передавати аудіо та метадані (дата, час і місцезнаходження) на сервер BirdNET. Ідентифікація виду птахів забезпечується якісним показником достовірності.

Необроблене аудіо, показник достовірності та метадані зберігаються на сервері для подальшого використання в дослідженнях. Усі спостереження анонімні, дані користувачів не зберігаються.

Щоб перевірити, чи може програма генерувати надійні наукові дані, автори вибрали чотири тести, у яких звичайні дослідження вже дали надійні відповіді. Результати показують, що дані додатка BirdNET успішно відтворили відомі моделі діалектів співочих птахів Північної Америки та Європи та точно відобразили міграцію птахів на обох континентах.

Перевірка надійності даних додатка для дослідницьких цілей була першим кроком у довгострокових, глобальних дослідженнях, які, як вони сподіваються, не лише для птахів, але й для всієї дикої природи та навіть цілого звукового ландшафту.

Дані, використані в чотирьох тестових випадках, є загальнодоступними, і автори працюють над тим, щоб зробити весь набір даних відкритим.

«Вам не потрібно нічого знати про птахів, вам просто потрібен смартфон, і програма BirdNET зможе надати і вам, і дослідницькій групі прогноз щодо того, якого птаха ви чули», – кажуть розробники.

Смартфони в руках водіїв автомобілів також стали інструментом дослідження популяції комах. Додаток Bugs Matter аналізує популяцію, рахуючи кількість налиплих комах на номери автівки. Розробники кажуть, що зниження популяції літаючих комах повинне викликати тривогу кожного. Ці створіння є тими невеликими речами, на яких тримається світ.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися