В авто з’явиться третій штучний інтелект, який стежитиме за автопілотом та людиною

Розробники в IBM запатентували нову когнітивну систему, яка допоможе гібридним машинам – з людиною за кермом та автопілотом – визначати, хто в конкретний момент повинен керувати автівкою. Це повинно підвищити безпеку та підняти довіру до автопілота. В IBM нову систему називають третім інтелектом, який буде стежити за обома водіями.

Нова система заснована на наборі показників, серед яких людська втома, емоційне самопочуття і загальний механічний стан автомобіля. Бортові сенсори будуть стежити за фізіологічними аспектами людини, такими як серцевий ритм, напрям погляду, ступінь уваги і зосередженості, а когнітивна система вирішить, кому краще управляти автомобілем в кожній конкретній ситуації. Система буде постійно відстежувати технічні аспекти машини, шукати перешкоди або помилки, які краще вирішить людина.

Наприклад, якщо система зафіксує проблему з тиском в шині, то вона може розцінити це як необхідність людині взяти контроль на себе. Але до цього вона проаналізує, чи готовий водій взятися за кермо. Якщо ж система вирішить, що ні людина, ні комп’ютер не можуть кермувати, то спробує зменшити швидкість і зупинитися в безпечному місці.