Вівторок, 28 Травня, 2024

Мобільні оператори хочуть контролювати «двері» для входу на сайти

Соціальна аутентифікація стала одним з найпопулярніших способів входу на онлайн-ресурси. Адже достатньо нажати на кнопку, і ви вже у своєму акаунті – не треба вводити логін та згадувати пароль. Кнопки входу через найбільші соцмережі світу – Facebook та Google – сьогодні є майже на всіх веб-сайтах. Але мобільні оператори хочуть перехопити ініціативу та самостійно контролювати, як користувачі авторизуються на сайтах.

За оцінками Facebook, щомісяця близько 350 млн користувачів входять на сайти з використанням соціальної авторизації. Менеджер Facebook Ольга Кузнєцова каже, що кнопка Facebook Login є однією з трьох головних причин створення облікового запису та способу входу в усьому світі. Близько 85 зі 100 додатків використовують авторизацію через Facebook Login. Майже 70% веб-сайтів дозволяють авторизацію через соцмережі.

Користувачі задоволені можливістю входити на сайти та додатки однією кнопкою. «Заміна десятків паролів одним – це чудово. Я можу зробити такий пароль надійнішим та запам’ятати його, бо я використовуватиму його увесь час, – каже помічник професора в Університеті Карнегі-Меллона Лю Боуер. – Це означає, що мої акаунти з меншою ймовірністю зламають через недостатньо стійкий пароль».

А як же приватність?

Соціальна авторизація відкриває Google та Facebook ще більший доступ до приватної інформації. Якщо ці мережі знають наші улюблені сайти та як часто ми їх відвідуємо, вони можуть показувати ще більш цілеспрямовану рекламу.

«Що особливо турбує стосовно Facebook або іншого соціального провайдера, – каже Боуер. – Користувачі забувають, що з використанням соціальної авторизації вони розповідають соцмережам, на які сайти вони заходять та як часто».

Телекоми на горизонті

Кілька телеком-операторів в Індії минулого місяця почали повідомляти користувачів про нову можливість – Mobile Connect. Серед таких операторів – Airtel, Vodafone та Idea, які запропонували ще простіший спосіб авторизації на сайтах та в додатках.

Mobile Connect – це рішення з аутентифікації, яке розробила GSMA. Ця асоціація є головним органом, який розробляє стандарти мобільного зв’язку та його сервіси. Новий засіб підтримали вже 42 оператори в 22 країнах, де загалом проживає 3,1 млрд людей.

Для аутентифікації через Mobile Connect необхідно замість логіну з паролем лише ввести свій номер телефону. Решту дій з підтвердження особи виконує оператор. Якщо необхідно зареєструватися через Mobile Connect на ПК або в мережі Wi-Fi, тоді користувач отримає код з безпеки, який необхідно буде ввести разом з телефонним номером.

Основний недолік Mobile Connect сьогодні – невелика кількість сайтів, що підтримують цей інструмент. У GSMA це пояснюють тим, що фокусуються на секторах, які ще не захопили кнопки аутентифікації від Facebook та Google.

За матеріалами: Mashable

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися