Понеділок, 11 Грудня, 2023

В індійському місті безкоштовно всім по годині видаватимуть інтернет

Інтернет уже давно став однією з базових потреб сучасної людини, але не всі можуть знайти гроші на його оплату. Влада індійського міста Бенґалуру вирішила зробити так, щоб кожен громадянин мав доступ до інтернету. Міністр Ашват Нараян оголосив, що вже за дев’ять місяців жителі отримуватимуть безкоштовний інтернет протягом години на день.

За попередніми оцінками, проект безкоштовного доступу в інтернет обійдеться в 1 млрд рупій ($13 929 000). Місцевий телеком-гігант ACT Fibernet займеться встановленням стовпів для дротів, а також забезпечить живлення. За доступ до цієї інфраструктури з інтернет-провайдерів братимуть номінальну плату.

Поки незрозуміло, чи безкоштовний інтернет буде доступний у всьому місті, чи доступ до нього можна буде отримати лише в спеціально відведених місцях. Саме місто Бенґалуру часто називають індійською Кремнієвою долиною. Враховуючи участь ACT Fibernet, деякі аналітики прогнозують, що в рамках проекту в місті розгорнуть безкоштовні точки доступу.

До речі, проблеми з інтернетом присутні не лише у бідних регіонах планети, а й в Європі. Європейський суд оголосив свій вердикт щодо справи проти Бельгії, яка два роки тому не захотіла прийняти закон про розвиток швидкісного інтернету. Суд постановив Бельгії щодня виплачувати штраф у розмірі 5000 євро до моменту, поки країна не почне розгортати інфраструктуру швидкого доступу в онлайн. Єврокомісія спочатку хотіла стягувати з Бельгії добовий штраф у розмірі 54 639 євро, але згодом вимоги значно зменшили.

Хоча сучасні мобільні технології надають високі швидкості пересилання даних, вони не в змозі замінити дротове підключення з фізичних причин. Світові технологічні гіганти, такі як Google, вкладають гроші в розвиток інтернет-інфраструктури в бідних регіонах планети. Адже сьогодні майже половина населення світу не має доступу до інтернету. При цьому за наявних економічних умов інтернет-провайдери не квапляться прокладати свою інфраструктуру.

В експертів сьогодні існує занепокоєння щодо сповільнення розвитку інтернет-доступу. Через це мільярди людей можуть так і не отримати вихід в онлайн. У 2007 році зростання кількості інтернет-користувачів склало 17%, тоді як у 2018 році швидкість сповільнилася до 5,5%. І хоча глобально 50% населення нашої планети вже онлайн, ця цифра маскує реальний стан справ. Лише 44% жителів азіатсько-тихоокеанського регіону мають вихід в інтернет, в Африці доступ у цифровий світ мають лише 22% людей.

Також через постійні витоки даних та шпигування все більше людей (55%) починає сумніватися у вигодах цифрового світу, порівнюючи з незручностями, які при цьому з’являються. Лише цього року жертвами кібератак стали 74% компаній у світі, що коштувало $400 млрд. За перше півріччя 2018 року компанії втратили 4,5 млрд записів даних користувачів. За увесь 2017 рік ця цифра не перевищувала 2,7 млрд.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися