В соцмережі Instagram знайшли спосіб займатися рекетом

За свої послуги рекетири вимагають $60

Шахраї вигадали спосіб заробітку на рекеті звичайних користувачів соцмережі Instagram. Вони заробляють на тому, що добиваються банів обраного юзера. Також вони отримують додаткові гроші за розблокування цього юзера.

За свої послуги рекетири вимагають $60. За ці гроші можна вказати будь-який акаунт Instagram, який потрібно заблокувати.

Для надійного блокування акаунту жертви створюють верифікований клон її акаунта. Використовуються її фото, біографія, ім’я та інші дані. Після цього шахраї подають скаргу в Instagram на реальний акаунт жертви, звинувачуючи її у створенні клона. Це порушення політики використання Instagram і за подібне соцмережа блокує обліковий запис.

Журналісти видання Motherboard поспілкувалися з групою, що займається подібною формою рекету. За їхніми словами, за продаж банів вони заробляють п’ятизначну суму за місяць.

Окрім блокування акаунтів шахраї також допомагають їх розблокувати. За свої послуги вони можуть прохати від $3 500 до $4 000. Заблоковані користувачі розповідали, що пропозиція такої допомоги надходила їм щойно їх акаунт блокували.

Для багатьох соцмережі сьогодні перетворилися на основне джерело заробітку. Для отримання річного доходу у 50 000 фунтів стерлінгів на YouTube необхідно мінімум 1 000 підписників та 16,6 млн переглядів відео. На Instagram таку ж суму можна отримати з мінімум 5 000 фоловерів та 214 спонсорськими постами на рік.