Понеділок, 24 Червня, 2024

В Україні 58,2 млн мобільних користувачів

Якщо рахувати жителів країни за кількістю SIM-карток, тоді в нашій державі буде 58,2 млн мешканців. А за п’ять років мобільних абонентів стане ще на 5 млн більше, прогнозують у компанії Ericsson. У звіті Mobility Report фахівці також підрахували, що 26% – це користувачі мереж 3G, а 44% мають смартфони.

мобільних

Згідно з Ericsson Mobility Report, глобально в найближчі шість років до мереж мобільного пересилання даних приєднається більше 2,6 млрд нових абонентів. Для порівняння, цього вистачило б для того, щоб щодня по 20 разів заповнювати футбольний стадіон місткістю 50 000 глядачів. Приблизно стільки ж уболівальників відвідало Євро 2012 в Україні.

Експерти прогнозують швидке зростання обсягів мобільних даних – нинішній обсяг глобального трафіку виросте у 8 разів до 2022 року. Такої кількості терабайтів вистачить, щоб кожен житель України місяць цілодобово дивився відео в онлайні в HD-якості. Або цього достатньо одному користувачеві HD-стримінгу на 3,5 млн років.

Нинішній рік також відзначився найвищим річним зростанням обсягу мобільних даних за останні кілька років. Основним фактором збільшення споживання мобільних даних є використання смартфонів і легкий доступ до мобільних сервісів. До кінця 2022 року загальний обсяг мобільних даних зі смартфонів досягне показника в 66 ексабайт.

У 2018 році кількість підключень LTE (4G) уперше перевершить кількість GSM-підключень. При цьому для підключення до цієї технології 2,5 млрд абонентів пішло всього 5 років. Для порівняння, 3G знадобилося цілих 8 років, щоб охопити таку ж кількість людей. Тільки в першому кварталі цього року у світі з’явилося 250 млн нових LTE-підключень.

В Україні запуск 4G – це наступний етап у розвитку мобільних мереж. Фахівці Ericsson прогнозують, що якщо не буде суттєвих перешкод, до 2022 року кількість LTE-підключень в нашій державі становитиме майже половину всіх підключень – 45%.

Vodafone Україна прогнозує 20% проникнення LTE-смартфонів до моменту запуску 4G в Україні. Зараз кількість таких девайсів у мережі оператора становить 8,4%. За минулий рік на руках у користувачів стало в 2,3 раза більше смартфонів. Згідно з прогнозами аналітиків компанії, такий темп зростання проникнення LTE-пристроїв збережеться в найближчі два роки. Таким чином, до моменту планового запуску 4G у 2018 році рівень проникнення смартфонів з підтримкою цієї технології в мережі Vodafone у середньому по країні досягне близько 20%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися