Четвер, 30 Травня, 2024

Як зібрати домашню ферму для майнінгу

Ціна біткойна та альтернативних криптовалют продовжує зростати, і, можливо, ви замислювались над тим, як на цьому підзаробити. Один зі способів – зібрати ферму для майнінгу й отримувати таким чином пасивний дохід. TechToday попросив людину, яка займається майнінгом, розповісти про основні моменти, на які слід звернути увагу, збираючи ферму.

Відкриті корпуси для ферм майнінгу можна зробити самому

Вибір відеокарти

Відеокарти – це головний і найдорожчий елемент системи. Саме вони робитимуть обчислення, за які ви отримаєте винагороду. Ці обчислення можуть проводити навіть старі моделі відеокарт, але якщо ви хочете зібрати дійсно продуктивну та прибуткову систему, то варто звернути увагу на останні моделі. Для NVIDIA це GTX 1060 та вище, для AMD RADEON – RX470 та вище.

Відразу постає питання: чіпу якого виробника надати перевагу – NVIDIA чи AMD RADEON? Однозначної відповіді тут немає. Наприклад, для майнінгу деяких криптовалют вигідніше брати RADEON – вони будуть продуктивнішими на 5-10%, проте споживатимуть трохи більше енергії та сильно грітимуться. Як результат – буде більше шуму від вентиляторів.

У разі вибору конкретної моделі відеокарти також є моменти, на які варто звернути увагу. По-перше, це заявлена частота ядра та пам’яті (чим більше – тим краще). По-друге – потенціал для розгону (це дозволить майнити трохи більше, але збільшить енергоспоживання та виділення тепла). По-третє – роз’єми для живлення (наприклад, деякі моделі мають 8-контактний роз’єм, на це варто звернути увагу, вибираючи блок живлення). По-четверте – система охолодження (чим тихіша – тим краща). Загалом в інтернеті є багато ресурсів, де проводять порівняння моделей відеокарт для майнінгу, а також різноманітні калькулятори, де ви зможете обчислити прибутковість системи.

І головне питання – де придбати. Справа в тому, що зараз попит на відеокарти, які підходять для майнінгу, досить великий. Тому в більшості інтернет-магазинів ви, напевне, побачите подібну картину:

В інтернет магазинах розпродані відеокарти для майнінгу

Тож варто запастися терпінням і регулярно моніторити агрегатори на кшталт Hotline.ua. Також деякі магазини дозволяють оформити попереднє замовлення (з передоплатою чи без неї).

Материнська плата

Для ефективної системи майнінгу потрібна материнська плата з не менше ніж чотирьма слотами PCIe.

Головний критерій у виборі материнської плати – це кількість слотів PCIe. Для ефективної системи потрібно не менше чотирьох. Таких моделей небагато, тож ви можете легко їх знайти за запитом «материнська плата для майнінгу» в Google. Наприклад, материнська плата ASRock H81 Pro BTC була розроблена саме для майнінгу.

Блок живлення

Це важливий компонент системи, на якому економити не варто. Розрахуйте, скільки енергії використовуватимуть усі ваші відеокарти (дані про енергоспоживання мають бути на сайті виробника, якщо ні – то в інтернеті), накиньте ще 100-150 Вт, що споживатиме решта системи (процесор, пам’ять та ін.) та додайте 10-15% про запас – ось такої потужності варто купувати блок живлення.

Також зверніть увагу на те, що для постійної роботи під високим навантаженням краще брати не найдешевші моделі, а хоча б із сертифікатом 80 PLUS Bronze. Вони хоч і коштують дорожче, проте мають вищий ККД та (зазвичай) якісніші компоненти, які краще працюють під навантаженням та видають заявлену потужність.

Оперативна пам’ять та жорсткий диск

До цих компонентів особливих вимог немає. Буде достатньо SSD на 60 ГБ та однієї планки оперативки на 2-4 ГБ.

Процесор

«Мозок» системи слід підбирати з огляду на те, які моделі підтримує материнська плата. У будь-якому випадку потужний та найновіший процесор для ферми також не потрібен, тож моделі вартістю до 2000 грн вистачить цілком.

Райзери

Райзери бувають двох типів: більш застарілі на шлейфах та новіші на USB 3.0

Це чи не єдине обладнання, яке не потрібне для звичайного комп’ютера. Райзер – це перехідник зі слоту PCIe x16 на слот PCIe x1, який також виконує функцію подовжувача. Справа в тому, що всі сучасні відеокарти підключаються до материнської плати через слот PCIe x16, що забезпечує найшвидший обмін даними. Зазвичай на материнських платах є один або два PCIe x16 та декілька PCIe x1. Останні теж уміють пересилати дані між відеокартою та комп’ютером, але зі значно меншою швидкістю.

Для ігор, наприклад, її зовсім не вистачає, а от для майнінгу – цілком. Тут і виходять на сцену ра-йзери. З однієї сторони вони підключаються до PCIe x16 на відеокарті, а з іншої – до PCIe x1 на материнці.

Райзери бувають двох типів: більш застарілі на шлейфах та новіші на USB 3.0. Рекомендуємо купувати саме варіант з USB. Такі райзери стабільніші в роботі та якісніші. Коштують вони від $7 до $9, знайти їх можна на OLX, Prom.ua та інших подібних майданчиках. Можна замовити їх напряму з Китаю, так буде дешевше (від $4 за штуку), але значно довше.

Каркас

Відкритий корпус, на який кріпитимуться компоненти системи. В інтернеті вони продаються від 500 грн за штуку, але при наявності інструментів та прямих рук такий каркас цілком можливо зробити самому.

Бюджет

Залежно від конфігурації, вартість вашої ферми складатиме від $2000 до $4000. З них левова частка грошей піде на відеокарти. При нинішній вартості криптовалют система має окупитися за 6-8 місяців. Бажаю успіхів!

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися