В Україні з’явилося власне DARPA

У нашій державі скоро з’явиться аналог американського агентства перспективних розробок DARPA. Воно відоме своїми надтехнологічними проектами, багато з яких стали основою сучасних комп’ютерів. Український варіант буде займатися такими ж технологічними розробками подвійного призначення, передає Ліга.Бізнес.

Творці Кластера: Богдан Купич, Ігор Кабаненко, Данило Ситников, Євген Уткін

Українське агентство з перспективних науково-технічних розробок UA.RPA створив український IT-підприємець Євген Уткін. Воно керує Мережевим кластером високих технологій – об’єднанням високотехнологічних компаній та венчурних інвесторів, які спеціалізуються на виробництві продукції подвійного призначення для підтримки безпеки й обороноздатності України.

UA.RPA працює в схожому форматі DARPA, з надр якої з’явилися інтернет, сімейство операційних систем BSD і стек протоколів TCP/IP. Очолює агентство UA.RPA адмірал Ігор Кабаненко, екс-заступник міністра оборони і екс-заступник начальника генштабу, кандидат військових наук.

Євген Уткін заявляє, що метою кластера є створення з нуля нової вітчизняної індустрії високих технологій, орієнтованої на державно-приватне партнерство. За задумом творців, кластер побудований за мережевим принципом, що передбачає його відкритість для нових гравців, як з України, так і з-за кордону. Орієнтація на продукцію подвійного призначення дозволить залучити інвесторів і зробити проект рентабельним. За залучення інвестицій для нового проекту відповідає ветеран українського IT-бізнесу Богдан Купич, який також входить до наглядової ради Української асоціації венчурного капіталу (UVCA).

У найближчій перспективі кластер зосередиться на розробці рішень, що знижують ризики загибелі людей. Не розкриваючи технічні деталі конкретних розробок, адмірал Кабаненко назвав пріоритетні напрямки діяльності кластера: безпілотні системи, системи захищеного радіозв’язку, системи підвищення точності озброєнь, біометричні і медичні датчики, елементи обмундирування, системи автоматизованого управління військами і системи управління логістикою.

За словами творців кластера, частина його винаходів уже використовується в зоні АТО, але більшість з них поки ще перебуває на стадії розробки. Технічний координатор проекту Данило Ситніков каже, що кластер буде розробляти не лише матеріальні продукти, але також методики і технології, у тому числі в галузі управління складними процесами.

Євген Уткін пояснює, що одна з місій кластера – допомогти високотехнологічним компаніям налагодити ефективну комунікацію серед іншого з Укроборонпромом, враховуючи секретність, формалізованість та іншу специфіку цієї організації. Адмірал Кабаненко також зазначив, що творці кластера запропонували проект нового закону про державно-приватне партнерство, що передбачає кращі західні практики і полегшує взаємодію із західними компаніями.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я