Як промдизайнер став найбільшим продуктом Apple

Старший віце-президент Apple з дизайну сер Джонатан Айв – колишній регбіст із сором’язливими манерами, власник ордена Британської імперії та людина, під керівництвом якої створили зовнішній вигляд iMac, MacBook, iPod, iPhone та iPad. Так охарактеризував цю креативну людину свіжий випуск New Yorker, а Slon вибрав з неї дев’ять цікавих, але маловідомих фактів.

1. Айв не любить публічні виступи, навіть якщо мова йде про подання нового продукту, до якого він доклав руку. «Я скромний», – говорить він сам про себе. З його точки зору, його історія не варта того, щоб її розповідати. Проте саме завдяки йому техніка Apple стала такою, якою ми її знаємо. Як казав Стів Джобс, після нього самого найбільше операційної влади в компанії має саме голова дизайн-студії.

2. Були моменти, коли Айв подумував залишити компанію. У 1997 році (третій рік поспіль, коли вартість акцій Apple трималася на рекордно низькому рівні) в пресі навперебій обговорювали, наскільки погано йдуть справи компанії Apple, а впливовий журнал Wired вийшов з обкладинкою, на якій був логотип компанії, обвитий терновим вінком, і лише одне слово: «Моліться». «Я пам’ятаю, наскільки це засмучувало», – розповідає Айв, який пропрацював в Apple до того часу п’ять років і тільки-тільки став старшим віце-президентом з промислового дизайну. У липні 1997-го компанію знову очолив Стів Джобс, і дизайнер на першу зустріч з новим босом на всякий випадок приніс у кишені заяву про звільнення. Джобс дійсно спочатку збирався змінити начальника відділу промдизайну і вже придивлявся до декількох кандидатів. Але врешті-решт дійшов висновку, що наявна команда дизайнерів була варта того, щоб продовжити роботу з нею. Так Айв залишився в компанії і згодом став найближчим соратником Джобса.

3. Комп’ютер iMac міг не з’явитися на світ: до того як Стів Джобс повернувся в Apple, робота дизайн-студії над девайсом такого типу «не мала інтересу для компанії». Інтерес з’явився миттєво після приходу Джобса – iMac випустили у 1998 році.

4. Колись музикант Боно в журналі Time дав таку характеристику дизайн-команди Apple: «Вони люблять свого боса, а він любить їх. Схоже, конкурентам цього не зрозуміти: ви не можете змусити таких розумних людей працювати настільки важко заради одних тільки грошей». Команда працює по 12 годин на добу і не має права обговорювати роботу з друзями. Айв погоджується з цим і додає: за 15 років зі студії пішли тільки два дизайнера, причому одному з них довелося це зробити через проблеми зі здоров’ям.

5. Один з проектів Айва під час його роботи в дизайнерській компанії Tangerine в Лондоні (1989-1992) являв собою гребінець для вирівнювання кінчиків волосся. Він був оснащений маленьким рівнем, на зразок будівельного.

6. Одного разу Айву довелося сидіти на якійсь вечірці в Нью-Йорку поруч з Дж. Абрамсом – режисером останніх «Зоряних воєн» («Епізод VII: Пробудження сили»), які вийдуть на екрани в грудні цього року. Айв висунув «дуже цікаву» пропозицію про дизайн світлових мечів, і Абрамс зізнався, що у фільмі «відобразять» ці думки.

7. Стів Джобс та його головний дизайнер могли «годинами і годинами» обговорювати закруглені кути для продуктів Apple. Цю форму – дві прямі лінії, з’єднані фрагментом кола, – запропонував Джоні Айв.

8. Перша модель носимого годинника Apple з’явилася через півтора місяці після старту проекту. За весь час розробки девайса його форма практично не змінилася (і нагадує перший наручний годинник Cartier Santos зразка 1904 року). А ось на ремінці, який замикається на корпусі годинника, Айв зупинився лише через рік. В Apple Watch досить довго збиралися запровадити нову технологію – тачскрін, який по-різному розуміє різний тиск пальцем, – але зрештою від цієї ідеї відмовилися на користь коліщатка на правій стороні пристрою. Якби це коліщатко розташовувалося симетрично, це був би зовсім інший продукт, впевнений Айв.

9. Продукти Apple, які хтось називав провальними, Айв такими не вважає. «Можна сказати, що в усьому, що ми робимо, ми частково не праві, тому що воно недосконале, – говорить він. – Але все, що ми захочемо, ми можемо спробувати виправити. Хіба це не фантастика?».

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я