Середа, 28 Лютого, 2024

В Україну везуть все менше комп’ютерів і ноутбуків

У першому кварталі 2015 року в Україну завезли 126 тисяч персональних комп’ютерів. Це на 53,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Такі дані наводить український офіс IDC.

Поставки настільних систем впали на 59% і склали до 45 тисяч штук. При цьому частка моноблоків зросла до 4,7% (рік тому – 3,4%). Ринок мобільних ПК відзвітував спадом на 50% – до 81 тисяч пристроїв. Через слабкий попит на IT-техніку дистриб’ютори намагалися завозити найбільш доступні моделі.  Тому у структурі поставок ноутбуків понад 63% припало на моделі вартістю до $400.

Аналітики IDC відзначають, що причиною ситуації, що склалася, є загострення бойових дій на сході, різкі коливання курсу гривні і, як наслідок, зростання цін, падіння купівельних здібності та настроїв. Враховуючи поточну ситуацію в економіці України, тенденція до скорочення ринку ПК збережеться і в наступних кварталах цього року, зазначають експерти.

Українцям стало дорого купувати не лише комп’ютери та ноутбуки. Для них також недоступними стали флагманські мобільні телефони. За 2014 рік ринок мобільних телефонів скоротився на 19%. Однак збитки на ньому пов’язані не з падінням кількості придбаного товару. Навпаки, за минулий рік українці придбали на 17% більше мобільників. От тільки ціна їх, порівняно з минулими роками, впала в кілька разів. У минулому році середня ціна мобільного телефона в Україні знизилася до $181. За підсумками 2013 року цей показник дорівнював $261.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися