Opera Max навчився стискати все

Мало хто не користувався мобільними програмами Opera, щоб суттєво пришвидшити інтернет по 2G. Згодом норвезький розробник випустив додаток Opera Max, який стискав мобільний трафік від усіх програм на Android. А нещодавно ця програма навчилася пришвидшувати і Wi-Fi.

Розробники кажуть, що нова можливість буде затребувана серед користувачів, які перетворюють Android-смартфон на точку доступу і діляться бездротовим з’єднанням з іншими пристроями.

Opera Max дозволяє окремо налаштувати економний режим (Wi-Fi/мобільні дані) для конкретних додатків, а також відстежувати обсяги споживання інтернет-трафіку на всіх типах з’єднання. Окрім цього, додаток отримав функцію App Blocking, яка блокує програми, що вимагають доступу в інтернет у фоновому режимі без дозволу користувача.

Проведене Газетою.ру тестування цього додатка показало, що заощадити можна майже вдвічі. У їхньому тесті при перегляді фотографій «ВКонтакте» витрати трафіку становили не 3,1 МБ даних, а лише 1,3 МБ. В Instagram економія ще більше: із загальних 7 МБ програма заощадила 5 МБ, і фактичне споживання склало 1,8 МБ.

Opera Max використовує той же принцип, що і браузери Opera. Додаток створює VPN-підключення до серверів Opera. Вся ваша інтернет-активність без завантаження на пристрій перенаправляється на них, де вона аналізується, стискається і тільки після цього відправляється на телефон.

Це одна з причин, чому двічі заощадити не вийде при активації стиснення у браузерах Opera чи Chrome. Вони вже надсилають стиснені пакети даних. З Facebook і Twitter також заощадити не вдасться. У цих соціальних мережах весь трафік шифрується і передається по протоколу HTTPS. Тому їхній трафік не стискається.