Мало хто не користувався мобільними програмами Opera, щоб суттєво пришвидшити інтернет по 2G. Згодом норвезький розробник випустив додаток Opera Max, який стискав мобільний трафік від усіх програм на Android. А нещодавно ця програма навчилася пришвидшувати і Wi-Fi.

Розробники кажуть, що нова можливість буде затребувана серед користувачів, які перетворюють Android-смартфон на точку доступу і діляться бездротовим з’єднанням з іншими пристроями.

Opera Max дозволяє окремо налаштувати економний режим (Wi-Fi/мобільні дані) для конкретних додатків, а також відстежувати обсяги споживання інтернет-трафіку на всіх типах з’єднання. Окрім цього, додаток отримав функцію App Blocking, яка блокує програми, що вимагають доступу в інтернет у фоновому режимі без дозволу користувача.

Проведене Газетою.ру тестування цього додатка показало, що заощадити можна майже вдвічі. У їхньому тесті при перегляді фотографій «ВКонтакте» витрати трафіку становили не 3,1 МБ даних, а лише 1,3 МБ. В Instagram економія ще більше: із загальних 7 МБ програма заощадила 5 МБ, і фактичне споживання склало 1,8 МБ.

Opera Max використовує той же принцип, що і браузери Opera. Додаток створює VPN-підключення до серверів Opera. Вся ваша інтернет-активність без завантаження на пристрій перенаправляється на них, де вона аналізується, стискається і тільки після цього відправляється на телефон.

Це одна з причин, чому двічі заощадити не вийде при активації стиснення у браузерах Opera чи Chrome. Вони вже надсилають стиснені пакети даних. З Facebook і Twitter також заощадити не вдасться. У цих соціальних мережах весь трафік шифрується і передається по протоколу HTTPS. Тому їхній трафік не стискається.

 

ПОДІЛИТИСЯ

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here