В Японії роботами Pepper замінюють священиків

Pepper створила японська компанія мобільного зв’язку Softbank Corp.

Робот Pepper освоїв професію священика. Він працює на похоронах буддистів, де читає ритуальні молитви. Завдяки цьому вартість церемонії вдалося скоротити з майже $2000 до $457.

Pepper

Як і в багатьох інших країнах, організація похоронів в Японії вимагає чималих фінансових витрат. У компанії вважають, що їхня послуга підходить для клієнтів, які шукають більш дешеву альтернативу традиційному похоронному обряду. Виконавчий радник компанії Мічіо Інамура стверджує, що Pepper зможе виконувати релігійні обов’язки, якими все більше нехтують в суспільстві.

У компанії пояснили: у міру того, як населення Японії старіє і скорочується, багато буддійських священиків отримують менше фінансової підтримки з боку своїх громад. Це спонукає деяких духовників шукати роботу на неповний робочий день поза обов’язками в храмі, сказав Мічіо Инамура. Відповідно, робот може замінити буддійських священиків

Деякі експерти скептично налаштовані щодо використання робота на прощальних церемоніях з людьми. «Pepper може зігнути своє тіло, – пишуть журналісти TechCrunch. – Але він не може вклонитися, бо це є знаком поваги, а роботи не здатні відчувати подібне».

Робот Pepper відомий тим, що освоїв багато нових для роботів професій. У японському місті Васеда андроїда Pepper офіційно зарахували до середньої школи. Він став першим кібернетичним пристроєм, який навчатиметься разом із дітьми.

Навесні 2016 року у магазині стільникового зв’язку SoftBank у Токіо роботи Pepper повністю замінили людей-продавців. Машини були майже повністю самостійними. Допомога людей була потрібна лише при перевірці посвідчення особи й при підписанні контракту.

Pepper також допомагав проводити весільну церемонію роботів. Весілля зіграли у 2015 році в одному з найжвавіших районів Токіо, а серед гостей були як роботи, так і люди. Pepper був тамадою на цьому святі.

Pepper створила японська компанія мобільного зв’язку Softbank Corp. У червні 2015 року першу партію з тисячі роботів з ціною кожного $1,9 тис. розкупили за одну хвилину. Робот оснащений великою кількістю камер і датчиків, які дозволяють йому розпізнавати практично весь спектр людських емоцій: радість, смуток, страх, хвилювання, роздратування. Залежно від ситуації Pepper може засміятися у відповідь на жарт або втішатиме. Він також може навчатися.

1 коментар

  1. робот не может заменить священника как бы кому не хотелось, даже если предположить, что за его участие будут приплачивать людям

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я