Вас можуть почати шантажувати вашими ню-фото, навіть якщо ви їх ніколи не робили – ФБР попереджає про сексуальне здирство

За даними федерального правоохоронного агентства США, злочинці використовують створені штучним інтелектом зображення, щоб надати нового оберту шантажу. Було помічено, як вони використовували публічно опубліковані зображення в соціальних мережах і запускали їх через генератор зображень для створення переконливих (але повністю підроблених) оголених фотографій

Колись достатньо було не робити ню-фотографії, щоб убезпечити себе від шантажування їхнім оприлюдненням. Але штучний інтелект дозволяє зробити будь-яку ню-фотографію, а ваше обличчя візьмуть з вашої соцмережі. ФБР випустило пам’ятку, в якій попереджає про поширення такого методу вимагання грошей.

За даними федерального правоохоронного агентства США, злочинці використовують створені штучним інтелектом зображення, щоб надати нового оберту шантажу. Було помічено, як вони використовували публічно опубліковані зображення в соціальних мережах і запускали їх через генератор зображень для створення переконливих (але повністю підроблених) оголених фотографій. А потім вимагали від жертв гроші або справжні фотографії. Таку практику ФБР називає сексуальне здирство.

Подібні речі не зовсім нові — раніше ніщо не заважало зловмисникам використовувати доступні в соціальних мережах фотографії та селфі, а також редактор Photoshop. І були випадки, коли зловмисники фабрикували фотографії жертви.

Нині небезпека походить від простоти доступу до цієї техніки. Інструменти штучного інтелекту значно скорочують необхідні зусилля та знання. Тепер злочинцям не потрібні місяці чи роки досвіду роботи в Photoshop для якісних маніпуляцій із зображеннями. Їм потрібні лише кілька фотографій жертви і правильне програмне забезпечення.

ФБР повідмляє, що підроблені ХХХ-зображення як дорослих, так і дітей поширювалися на порносайтах для загального осоромлення жертви, а також надсилалися безпосередньо жертвам для вимагання. ФБР помітило збільшення повідомлень про жертви за останні кілька місяців.

За останній рік інструменти створення зображень, створені штучним інтелектом, стали неймовірно доступними для громадськості. Потрібно лише зайти в Bing, щоб створити, скажімо, фотографію «Мерилін Монро в ледерхозен».

Більшість загальнодоступних генераторів зображень штучного інтелекту не дозволять вам навчити їх на наборі конкретних фотографій або створити щось, що межує з порнографією. Але є програмні засоби, які можна запускати на власному ПК і воно генерує фотографії без будь-яких подібних обмежень.

Варіантів для жертв такої шантажування небагато. Відповідно до звіту ФБР, батькам рекомендується уважно стежити за діяльністю своїх дітей в інтернеті та періодично шукати їх особисту інформацію там, де вона не повинна бути.

Корисною порадою є використання служб зворотного пошуку зображень, таких як Google або TinEye , щоб знайти місця, де ваші особисті фотографії могли бути опубліковані без вашої згоди.

Жертвам також не варто платити чи іншим чином заспокоювати шантажистів — це не гарантує видалення зображень чи відео з інтернету.

Загалом також рекомендується виконувати стандартні кроки безпеки в соціальних мережах, як-от відхиляти запити друзів від незнайомців і використовувати будь-які доступні налаштування конфіденційності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я