Роботи навчилися готувати поїсти: вони спостерігали, як готують люди

Механічний шеф-кухар переглянув загалом 16 відео та зміг визначити правильний рецепт у 93% випадків. Крім того, він зміг розпізнати варіації в рецепті та демонстрацію нового, дев’ятого салату, який додав до своєї кулінарної книги та відтворив.

Завдяки роботі дослідників з Кембриджського університету мрія багатьох людей про домашнього робота-кухаря може незабаром здійснитися. Дослідницькій групі вдалося навчити робота готувати страви. Для цього роботу достатньо було лише переглянути відео, на якому готує страву людина.

«Ми хотіли побачити, чи зможемо ми навчити робота-кухаря вчитися таким же поступовим способом, як і люди, — визначаючи інгредієнти та те, як вони поєднуються в страві», — сказав Гжегож Сохацкі з інженерного факультету Кембриджу, провідний автор дослідження .

Щоб перевірити ідею, вчені створили вісім простих рецептів салатів і записали відео, як їх готують. Потім вони навчили робота за допомогою загальнодоступної нейронної мережі, яка була попередньо запрограмована на ідентифікацію різноманітних об’єктів, включаючи фрукти та овочі, які використовуються в салатах.

Робот-кухар аналізував кожен кадр відео за допомогою методів комп’ютерного зору. Він зміг ідентифікувати не лише різні предмети, такі як ножі та інгредієнти, але й дії людини-демонстратора.

Рецепти на відео були перетворені у вектори, і, виконавши математичні кореляції, робот розпізнав подібність між демонстрацією та вектором. В результаті вдалося визначити, який із рецептів готувався.

Механічний шеф-кухар переглянув загалом 16 відео та зміг визначити правильний рецепт у 93% випадків. Крім того, він зміг розпізнати варіації в рецепті та демонстрацію нового, дев’ятого салату, який додав до своєї кулінарної книги та відтворив.

Наразі для успіху робота потрібні рецепти, які не є складними. Також не варто поки мріяти про те, що можна показати роботу відео приготування їжі з TikTok – роботу важко відслідкувати ці швидкі відео про їжу.

«Але оскільки ці роботи-кухарі стають кращими та швидшими у визначенні інгредієнтів у відео про їжу, вони можуть використовувати такі сайти, як YouTube, щоб вивчати цілий ряд рецептів», — сказав Сохацкі.

Дослідницька група зазначає, що можливості робота-кухаря все ще обмежені, і потрібно подолати багато вузьких місць. Але їм вдалося продемонструвати, що робот може поступово навчитися готувати, споглядаючи за людиною, що дозволяє легше та дешевше розгортати роботів-кухарів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я