Неділя, 3 Березня, 2024

Веб-сайти перетворили 500 млн користувачів на майнерів

У вересні деякі сайти попалися на тому, що перетворювали комп’ютери своїх відвідувачів на майнери. Тоді це виглядало лише як випробування нового способу заробітку окрім реклами. Але фахівці компанії Adguard виявили, що веб-ресурси, з найвідомішими включно, уже тривалий час змушують користувачів буквально добувати їм гроші.

сайти

Першим на спробі використати процесорні потужності відвідувачів попався файлообмінний ресурс The Pirate Bay. Потім з’явилася інформація про іноземні сайти, такі як uptobox.com, showtime.com. Через кілька днів ЗМІ повідомили про деякі українські веб-ресурси, що належать холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net, – які добували криптовалюту Monero.

В Adguard проаналізували список найпопулярніших веб-сайтів за версією системи Alexa та виявили, що криптовалюту змушували добувати 220 ресурсів – це 0,22% усього топу інтернету. Їхня загальна аудиторія складає приблизно 500 млн осіб у всьому світі – США, Китай, Південна Америка, Європа, Росія, Індія, Іран. Загалом подібні ресурси фокусуються на 4 країнах:

Найчастіше це були сайти з мультимедійним контентом та обміну файлами:

Може здатися, що кілька сотень навіть найпопулярніших сайтів – це ніщо. Однак варто пам’ятати, що технологія CoinHive для майнінгу через браузер вийшла лише 14 вересня. За оцінками, ці веб-ресурси за три тижні отримали $43 000. Це небагато, але ці гроші отримали майже без затрат з боку власників веб-сайтів.

Розробники CoinHive випустили прес-реліз, у якому прохають власників веб-ресурсів попереджати користувачів про майнінг. У цьому разі, переконані вони, видобування криптовалюти буде більш етичним, ніж реклама.

Якщо веб-сайти припинять таємне видобування і будуть чесно попереджати, експерти вважають, що майнінг буде вигідною річчю. Зараз на ньому можуть заробити лише ресурси з великою аудиторією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися