Велосипедистів та електросамокатників почали попереджати за перевищення швидкості

мета цього маневру зовсім не в тому, щоб покарати (на даний момент), а в тому, щоб підвищити обізнаність серед велосипедистів.

В Україні лише за місяць камери відеофіксації порушень ПДД автомобілями приносять 31 млн грн. До автомобілів можуть приєднатися і велосипедисти та володарі електросамокатів, якщо країна візьме приклад з Барселони. У цьому європейському місті камери почали попереджати користувачів персонального транспорту при перевищенні швидкості.

У Барселоні зараз більше 200 км велосипедних доріжок. В інтерв’ю іспанському телеканалу Betev? Лайя Бонет, заступник мера Барселони з питань мобільності, пояснює, що в місті скоро встановлять камери контролю швидкості, які перевірятимуть, чи дотримуються велосипеди, самокати, електричні скейтборди тощо обмеження швидкості.

Перше випробування пройде на велосипедній доріжці в центрі міста, а потім його розгорнуть в інших районах Барселони.

Однак важливо відзначити, що мета цього маневру зовсім не в тому, щоб покарати (на даний момент), а в тому, щоб підвищити обізнаність серед велосипедистів.

Ідея полягає в тому, щоб розробити так звані “освітні” камери контролю швидкості, тобто пристрої, які показують велосипедистам їх швидкість пересування в режимі реального часу зі щасливим або сумним смайликом, щоб показати, чи знаходяться вони в межах 20 км/год.

Ось уже багато років місто заохочує використання велосипедів, на додаток до громадського транспорту, для більш тривалих поїздок. З цією метою в місті вже є більше 200 кілометрів велосипедних доріжок і величезна кількість вуличних парковок.

В даний час камери контролю швидкості, призначені для контролю швидкості автомобілів в Парижі, також “висвічують” велосипедистів, які подорожують зі швидкістю більше 30 км/год