Від Google затребували $5 млрд компенсації за стеження в приватному режимі браузера

Позивачі вимагають по $5000 компенсації на кожного постраждалого.

У США на Google подали колективний судовий позов із вимогою $5 млрд компенсації. Компанію звинувачують у стеженні за веб-серфінгом користувачів, які активували приватний режим браузера.

У судовому позові стверджується, що пошуковий гігант збирав дані про те, що дивилися користувачі онлайн, які сайти відвідували. Ця інформація збиралася за допомогою інструментів Google Analytics, Google Ad Manager, плагінів на веб-сайтах та додатків у смартфоні.

Позивачі вважають, що таким чином Google дізнавався про друзів, хобі, улюблені речі та найбільш інтимні та потенційно соромливі речі, які шукали користувачі в онлайні.

Спікер Google Хосе Кастанеда повідомив, що компанія максимально захищатиметься від звинувачень. «Як ми чітко вказуємо, щоразу при відкритті нової вкладки в режимі інкогніто вебсайти можуть збирати інформацію про інтернет-активність», – сказав він.

Судовий позов торкається «мільйонів» користувачів, які активували режим інкогніто починаючи з 1 червня 2016 року. Позивачі вимагають по $5000 компенсації на кожного постраждалого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я