Виміряти за секунду. Огляд термометра AND DT-635

AND DT-635 підходить як для вимірювання температури тіла, так і для вимірювання температури навколишнього середовища.

Уперше в житті я захворів «вчасно». Як тільки застуда завдала удару, мені запропонували на огляд цифровий інфрачервоний термометр AND DT-635 японської компанії A&D. Його не потрібно тримати під пахвою або в роті – він вимірює температуру на поверхні лоба або у вусі всього за 1 секунду, як обіцяє виробник.

Термометр AND DT-635

Крім того, пристрій має вбудований годинник, уміє міряти температуру навколишнього середовища або навіть температуру напоїв і предметів.

Опис і дизайн

Термометр поставляється в простій картонній коробці. У комплект входить інструкція, батарейка та пластмасовий захисний чохол, який заслуговує окремого опису (про нього нижче).

Сам термометр невеликий (трохи довший 11 см) з приємним дизайном – у пластмасовому корпусі немає жодного гострого кута, він весь складається з плавних ліній.

На верхній частині розташований екран овальної форми, де відображається температура і час. Трохи вище екрана єдина кнопка управління. Термометр перемикається у два режими – вимірювання температури на лобі та у вусі. У першому випадку на DT-635 повинен бути надітий ковпачок, у другому випадку його потрібно зняти.

Термометр AND DT-635

На задній частині розташований відсік для батарейки CR2032. Там же кнопка для налаштування годинника.

Чохол

Термометр AND DT-635

У комплект входить пластмасовий захисний чохол для зберігання термометра. Він зроблений з міцної пластмаси блакитного кольору, за суб’єктивними відчуттями, чохол повинен добре захищати апарат від падінь та інших «травм». На бічній частині є дві засувки.

Крім основної функції чохол можна використовувати як підставку для термометра. Для цього є спеціальна заглибина в корпусі.

Термометр AND DT-635

Досвід користування

Нарешті я хворів з користю для людства. За три дні я багато разів виміряв температур у себе і всіх домочадців, а термометр став улюбленою сімейною іграшкою. Хіба що кішка залишилася незадоволена тим, що незрозумілу штуку кожен намагався засунути їй у вухо.

Років 5 тому я відмовився від ртутних термометрів, коли розбив черговий із них, і перейшов на цифрові. Нині в мене два недорогих цифрових термометри, які вимірюють температуру під язиком протягом 1 хвилини. Пам’ятаю, яким проривом це здавалося після ртутного термометра – більше не потрібно 5 хвилин носити його під пахвою. Такі ж емоції я відчував, спробувавши інфрачервоний термометр AND DT-635.

Він і справді вміє вимірювати температуру за 1 секунду. Але точніші вимірювання виходять, якщо міряти у вусі.

Вимірювання температури на лобі

Для вимірювання температури на лобі потрібно натиснути кнопку включення і дочекатися подвійного цифрового сигналу. Потім притискаємо термометр рівно до чола (а з мого досвіду – краще до скроні) та знову тиснемо кнопку ввімкнення. Через секунду звучить сигнал – вимір закінчено. Проблема тут в тому, що потрібно дуже рівно притиснути датчик до шкіри, щоб вимірювання вийшли точними, а самому собі це зробити не так просто. Але зате таким чином виміряти температуру дитині дуже зручно.

Термометр AND DT-635

Вимірювання температури у вусі

Щоб виміряти температуру у вусі, потрібно зняти ковпачок з AND DT-635. На термометрі є спеціальна кнопка, яка притискається цим ковпачком. Коли він знятий, термометр розуміє, що вимір проводиться у вусі.

Процедура така сама. Натискаємо кнопку ввімкнення і чекаємо подвійного сигналу, потім вставляємо термометр у вухо і знову натискаємо кнопку. 1 секунда – і нові дані у нас на екрані.

Вимірювання температури навколишнього середовища і об’єктів

Температуру в кімнаті, на вулиці або в холодильнику можна виміряти так само, як і температуру на лобі. Після ввімкнення пристрою потрібно просто натиснути кнопку, і на екрані з’явиться температура навколишнього середовища.

Схожим чином можна вимірювати температуру об’єктів. Наприклад, наскільки гаряча у вас батарея або температуру напою для дитини. Для цього потрібно навести інфрачервоний датчик на об’єкт вимірювання. Правда, я не можу сказати, наскільки точні ці вимірювання. З виміром температури напою точно виникають складності – мабуть, пара від чаю збиває датчик з пантелику.

Точність вимірювань

Я порівнював результати вимірювання температури тіла у вусі (оскільки цей метод більш точний) з результатами вимірювання температури під пахвою звичайним ртутним термометром (довелося купити). Радує, що ці дані збігалися.

А ось покази температури навколишнього середовища в кімнаті відрізнялися на 1 градус від показників ртутного термометра. Зате коли я вимірював температуру в холодильнику, то обидва термометри показували однакове значення.

Годинник

Ще в термометр вбудована функція годинника. У відсіку для батарейок захована спеціальна кнопка, яка дозволяє налаштувати час. Якщо час НЕ налаштований, то приблизно через 30 секунд після вимірів термометр впадає в сплячий режим. А якщо налаштувати відображення часу, то в режимі спокою термометр буде приблизно кожні 7 секунд показувати то час, то температуру навколишнього середовища.

Термометр AND DT-635

Якщо використовувати чохол як підставку, то вийде гібридний пристрій – термометр з годинником. Однак потрібно розуміти, що при цьому батарея буде витрачатися значно активніше.

У підсумку

Термометр AND DT-635 – дуже вдалий пристрій. Він за секунду вимірює температуру, простий у використанні, підходить як для вимірювання температури тіла, так і для вимірювання температури навколишнього середовища. У комплекті йде дуже зручний чохол, який може служити підставкою для термометра.

Із мінусів – вимірювання температури на чолі не таке точне, як у вусі. Особливо це стосується моментів, коли на тіло впливали зовнішні фактори: випив чаю, були якісь фізичні навантаження (навіть невеликі). Тоді температура шкіри і ваша реальна температура може відрізнятися на 3-5 градусів. Власне, тому в інструкції і написано, що вимірювати температуру треба в стані спокою.

Але найбільший недолік AND DT-635 – він не вміє вимірювати температуру в кішки, на превелике розчарування всієї родини. А ми дуже старались, повірте. І хоча ніхто нам цього не обіцяв, надія все-таки була.

Ціна – 850 грн.

Характеристики AND DT-635

  • Вимірює температуру людини, навколишнього середовища
  • Діапазон вимірюваних температур – 0-50 градусів
  • Похибка – 0,2-0,3 градуса
  • Годинник
  • Пам’ять кількості вимірювань – 1
  • Звуковий сигнал – ввімкнення/вимкнення/вимірювання температури
  • Маса – 49 грамів
  • Розміри – 114х24х33