Виробник люксових телефонів Vertu на межі банкрутства

Телефони Vertu пропонували незвичний дизайн, дорогі матеріали корпусу, інкрустовані дорогоцінні камені.

З мобільного ринку може скоро зникнути ще один вендор – Vertu, який виготовляв девайси з елементами розкоші. Компанія має мільйонні борги, а її 200 робітників уже довгий час не отримували заробітну плату.

Vertu

Бренд Vertu набув своєї найбільшої популярності в середині 2000-х. Тоді схожість технічного начиння й інтерфейсу мобільних телефонів від різних виробників викликала бажання користувачів отримати розкоші. Телефони компанії пропонували незвичний дизайн, дорогі матеріали корпусу, інкрустовані дорогоцінні камені. Усередині вони були апаратами від Nokia.

Ситуація для Vertu змінилася з популяризацією смартфонів. Компанія не змогла запропонувати своїм клієнтам чогось дуже цікавого. Деякі експерти пояснюють це тим, що в той час Vertu належала фінській Nokia. Остання сама пропустила початок ери смартфонів і згодом програла на ринку мобільних.

Після продажу Vertu парижанинові турецького походження Мурату Хакану Узану, який віддав за компанію близько 50 мільйонів фунтів, компанія почала випускати смартфони на Android. До останнього часу це були посередні за характеристиками апарати в дуже дорогих корпусах. Тому телефони коштували десятки тисяч фунтів.

Через брак конкурентних моделей та завищену ціну попит на телефони марки значно впав. У компанії почалися затримки з виплатою зарплати співробітникам. Окрім цього, виявилося, що новий власник не виплатив 50 мільйонів фунтів попередньому власнику компанії.

Серед кредиторів Verty є і Microsoft, яка свого часу придбала мобільний бізнес Nokia. У рамках тієї угоди в руках американської компанії виявилася і нерухомість, з офісом включно. Борг за оренду цих приміщень уже досяг $3,2 мільйона фунтів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я