Вівторок, 16 Квітня, 2024

Виробник TSMC почав будівництво фабрики для виробництва процесорів за нормами 3 нанометри

Сьогодні вендори з великими труднощами освоюють масовий випуск процесорів за технологічною нормою 7 нанометрів, але найбільший контрактний виробник чіпів TSMC почав будівництво фабрики для виробництва за нормами 3 нанометри. Підприємство розташується на півдні Тайваню.

Поки що компанія TSMC отримала дозвіл на будівництво нової фабрики в Південному тайванському науковому парку в Тайнані. Очікується, що 20% енергії для фабрики буде поставлятися з відновлюваних джерел. Також на виробництві планується очищення і повторне використання 50% води.

На нову фабрику TSMC виділить близько 20 млн доларів. Будівництво має розпочатися у 2022 році, а початок виробництва – у кінці 2022 року або на початку 2023 року.

На цьому майданчику TSMC будує фабрику, розраховану на випуск продукції за нормами 5 нм. Її введення в дію очікується в кінці 2019 року або на початку 2020 року.

Вартість розробки та обладнання з кожним новим технологічним процесом зростає у багато разів. З кожним новим кроком залишається все менше вендорів, наприклад, при переході на 7 нанометрів залишилося лише троє: TSMC, Intel і Samsung. Компанія GlobalFoundries припинила гонку. Проблеми відчуває також Intel, яка перенесла реліз 10-нанометрових мікросхем на 2019 рік, а у вересні 2018-го заявила, що повертається до 22 нм, щоб «розвантажити» виробничі потужності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися