П’ятниця, 1 Грудня, 2023

«ВКонтакте» не зламали – кажуть у соцмережі

Вконтакте

Соціальна мережа «ВКонтакте» прокоментувала те, що в продажу з’явилася база даних її користувачів. Хакер на прізвисько Peace продає дані більше 100 млн акаунтів соцмережі.

За словами адміністрації «ВКонтакте», її не зламали. Доступна зараз у продажу база логінів і паролів є старою, яку зловмисники зібрали у 2011-2012 роках. «Злому бази даних «ВКонтакте» не було, мова йде про стару базу логінів і паролів, яку шахраї збирали в період з 2011 по 2012 рік. Усім згаданим у ній користувачам дані для входу на сторінки змінювалися примусово, – повідомив прес-секретар «ВКонтакте» Євген Красніков. – У профілактичних цілях ми б хотіли ще нагадати користувачам «ВКонтакте» про неприпустимість встановлення неперевіреного ПЗ на свої пристрої. Користувачам також доступна двофакторна аутентифікація в налаштуваннях облікового запису. Ми також застерігаємо їх від використання простих паролів, які легко підбираються».

Загальний обсяг даних, що продається, – 100 544 934 записи. Вони містять ім’я та прізвище, адресу електронної поштової скриньки, номери мобільних телефонів і паролі. Переважна більшість адрес електронної пошти відносяться до Mail.ru, а також Gmail, Yahoo и Microsoft. Хакер продає дані за один біткоїн, що на момент написання цієї замітки дорівнює $570,3.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися