Четвер, 25 Липня, 2024

Втома від додатків: що може прийти на зміну програмам

iPhone Appstore

Якщо подивитися на статистику магазинів утиліт, тоді все виглядає чудово. Близько двох мільйонів програм в Apple App Store, на кілька сотень більше у Google Play, а загальна кількість завантажень перевищила 150 мільярдів. Але насправді ситуація не така райдужна, і головне – користувачі втомилися від додатків. Експерти вже замислюються над тим, що може прийти на зміну звичним програмам.

Один із головних кандидатів на заміну – боти. Це програми, які працюють на віддалених серверах, більше відомих сьогодні як «хмари». Доступ до таких утиліт можна отримувати через інтернет, а завдяки штучному інтелекту робота з ними нагадує спілкування. Сьогодні боти використовуються все більше – на сайтах магазинів, служб таксі та доставки, в чатах та месенджерах.

Чому боти

Попри мільйони доступних утиліт у маркетах програм у середньому ми використовуємо 27 утиліт, за даними аналітиків компанії Nielsen. І ця цифра не змінюється з роками. Ще одна проблема з додатками – нескінченний потік оновлень. Так, сьогодні це стало модно, і кожен хоче оновлюватися якомога більше. Але апдейти часто несуть нові проблеми, споживають місце на диску, більш вимогливі до процесорної потужності тощо.

«Одна з найгірших речей у App Store – це сам App Store. Це сильно огороджений садок», – говорить програміст Тед Неш. За його словами, керівництво Apple сповільнює розробку програм. Компанія також змушує програмістів включати у свої додатки спеціальний код, який стежить за рекламою, статистикою використання та іншими метриками. До цього, говорить він, треба ще додати складність адаптації утиліт під різні платформи.

Радість тексту

Боти можуть принести полегшення ситуації, що склалася. «Додатки були класною річчю, – говорить голова відділу мобільних розробок компанії Sage Кріті Шарма Sage. – Але все більше людей спілкується в месенджерах, аніж залишає пости в соцмережах». Ось чому вона вважає ботів природним наступником додатків – інтерфейс перших уже буде знайомий користувачам.

За словами Шарми, месенджери дозволили користувачам освоїтися з текстовими розмовами. Для компаній та брендів, які хочуть плідної взаємодії з клієнтами, використання ботів може забезпечити такі розмови. Компанія Sage, де працює Шарма, розробляє бота на ім’я Pegg, який може слугувати «розумним» бізнес-асистентом. Він допоможе власникам малого бізнесу стежити за витратами та прибутком. «Боти не повинні бути суперскладними, – говорить вона. – Але з часом вони мусять стати ціннішими для користувачів».

Переваги ботів

Боти стають популярними завдяки прогресу в розробці програм на основі штучного інтелекту. А також завдяки тому, що компанії сьогодні мають величезні масиви даних, на яких вони тренують ботів.

Інша перевага ботів над додатками – швидкість їхньої розробки, розгортання та оновлення. Адже вони працюють на одному сервері, який контролює компанія.

Інтерес до ботів також підігріває увага таких гігантів, як Facebook, Microsoft та Google. До них також звертаються невеликі фірми, серед яких Slack, HipChat, Begin, Growbot, Butter, Wisdom, Operator. Наприклад, Facebook цього року оголосила про запуск фреймворку для ботів, який спростить їхню розробку.

За оцінками експертів, цікавість до ботів з боку інвесторів дорівнює близько $4 млрд. «Боти – це новий чорний (мається на увазі чорний колір як один з найпопулярніших кольорів – ред.), – говорить директор з продукції сервісу бронювання залізничних квитків Trainline Джон Мур. Сьогодні більшість клієнтів цієї служби користується спеціалізованим мобільним додатком, але фірма вивчає можливості ботів.

Трохи скептики

Не всі переконані, що боти відразу замінять додатки. «Бот з точки зору користувача є набагато простішим. Але штучний інтелект, який забезпечує його роботу, насправді дуже складний, – говорить розробник Тед Неш з компанії Tapdaq. – Багато з них зараз мають готові вводи та відповіді. Вони стануть по-справжньому популярними, лише коли відповідатимуть так само, як люди».

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися