Ви зареєструвалися в готелі? Вважайте, що ваші дані витекли

У своєму дослідженні фахівці перевірили понад 1500 сайтів готелів з 54 країн світу.

Два з трьох готелів ненавмисне допускають витоки приватних даних користувачів. Інформація опиняється в руках сторонніх сайтів, рекламодавців та аналітиків, з’ясували дослідники з антивірусної компанії Symantec. Стимулом провести такий аналіз став нещодавній випадок з готелем «Маріотт», який допустив один із найбільших витоків даних в історії.

У своєму дослідженні фахівці перевірили понад 1500 сайтів готелів із 54 країн світу. Перевіряли майже всі типи закладів – від дво- до п’ятизіркових.

З’ясувалося, що готелі розкривають стороннім таку інформацію, як повні імена гостей, їхні адреси e-mail, деталі кредитних карток, номери паспортів. «Ця інформація дозволяє стороннім особам зайти в систему готелю, переглянути персональну інформацію та навіть скасувати бронювання номера», – каже головний дослідник Symantec Кандід Вуест.

Витоки переважно трапляються, коли готелі відправляють лист підтвердження. У ньому міститься пряме посилання на резервування номеру. Цей код, який прикріплений до посилання, можуть одночасно отримати понад 30 різних сервісів, зокрема, соціальні мережі, пошукові двигуни, рекламодавці, аналітичні сервіси тощо.

У Symantec звернулися до ІТ-шників готелів, попередивши їх про небезпеку. Майже 25% взагалі не відповіли протягом шести тижнів, а іншим на відповідь знадобилося понад 10 днів.