Понеділок, 20 Травня, 2024

Створили мобільний додаток, який чистить профілі у соцмережах, щоб можна було не боятися витоків

Поки з одного боку такі гіганти, як Google, Facebook, Amazon та інші розповідають, як сильно піклуються про безпеку і приватність користувачів, з іншого боку вони самі максимально глибоко шпигують за юзерами та продають їхню інформацію. До цього варто додати витоки, які, попри серйозний вплив, не сприймаються більшістю як щось серйозне. Автори додатка Jumbo вирішили, що можна не боятися витоків, якщо не буде чого втрачати. Їхня програма автоматично «підчищає» за користувачем його соцмережі.

Серед можливостей Jumbo – автоматично змінювати 30 налаштувань приватності у Facebook, видаляти старі твіти, зберігаючи їх локально на телефоні, а також очищувати історію пошуку Google та Amazon. У майбутньому з’являться опції для очищення Instagram та Tinder.

«Нашу приватність можна захистити, лише коли інструменти робляться для людей. Це складне питання можна спростити до натиснення однієї кнопки, – говорить директор Jumbo П’єр Валаде. – Саме тому ми створили Jumbo».

Щоб убезпечитися від витоків через Jumbo, усю свою роботу додаток проводить у пам’яті телефона, а не на віддаленому сервері.

Розробники Jumbo побоюються, що їхня програма не сподобається ІТ-гігантам, які заробляють на збиранні приватних даних користувачів. Вони прогнозують, що роботу Jumbo можуть почати блокувати. Валаде сподівається, що захиститися від цього допоможуть самі користувачі – при достатній популярності цього додатка суспільний резонанс може бути великим, і ІТ-гіганти можуть побоятися перешкоджати Jumbo.

Спробувати Jumbo вже можуть користувачі iOS. Версія для Android знаходиться в розробці.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися