Неділя, 21 Квітня, 2024

Викинуті SIM-карти можуть допомогти здешевити ліки

Науковці з Імперського коледжу Лондона запропонували зробити із непотрібних SIM-карток джерело матеріалів, що допоможе здешевити ліки. Вони розробили метод переробки SIM-карт, який орієнтований на фармацевтичну промисловість. Адже золото є чудовим каталізатором (прискорювачем) хімічних реакцій.

В основі прогнозованого здешевлення медичних препаратів лежить золото, яке міститься у SIM-картах та іншій електроніці. Золотом покривають контакти електронних гаджетів, оскільки цей матеріал стійкий до корозії, а тому золоті контакти завжди забезпечуватимуть надійне електричне з’єднання.

Професори Анджела Серпе та Паола Деплано з університету Кальярі в Італії розробили простий метод відновлення золота та інших дорогоцінних металів з електроніки.

Вчені з Імперського коледжу Лондона поглибили їхню методику. Під керівництвом професорів Джеймса Вілтона-Елі та Кріса Бреддока вони знайшли спосіб використовувати перероблену сполуку золота як каталізатор для фармацевтичного застосування.

Команда застосувала видобуте з електроніки золото як каталізатор у багатьох хімічних реакціях для виготовлення ліків, таких як знеболювальні та протизапальні препарати. Таке золото показало схожі або кращі результати, як і каталізатори, які зараз використовуються.

Ще одне важливе відкриття полягало в тому, що сполуку золота, отриману з відпрацьованих SIM-карт, також можна використовувати повторно. Це ще більше додає її привабливості щодо економічності.

«Це перше пряме застосування гомогенного каталізу продуктів відновлення золота, отриманих з електронних відходів», – йдеться у статті дослідників в журналі ACS Publications.

Процес отримання золота з викинутих SIM-карт та інших електронних відходів є не тільки більш економічним, але й набагато екологічнішим, ніж комерційний видобуток.

«Навіть неоптимізоване дрібномасштабне виробництво» золотого каталізатора, який отримують у формі чорної кристалічної твердої речовини, значно дешевше, ніж традиційні варіанти, які зараз використовуються у фармацевтичній промисловості, пишуть дослідники.

З масовим впровадженням переваги, отримані від цього прориву, цілком можуть бути передані фармацевтичній промисловості, щоб зробити ліки доступнішими, вважають розробники методу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися