Четвер, 30 Травня, 2024

Вимикають найстарішу у світі веб-камеру

Майже 25 років поспіль кожен охочий міг через інтернет подивитися погоду в одному із університетів Сан-Франциско. Таку можливість давала веб-камера FogCam, яка розпочалася як студентський проект, а стала одним із найстаріших наявних сьогодні веб-сайтів та найстарішою веб-камерою. Останні кадри вона передасть в кінці серпня, після чого її вимкнуть.

Історія FogCam почалася у вигляді студентського проекту в Державному університеті Сан-Франциско в 1994 році. У цьому місті на березі Тихого океану погода так часто буває туманною, що навіть отримала власне ім’я – Карл Туман. Ідея запустити веб-камеру з’явилася у Джеффа Шварца, коли він побачив веб-камеру Кембриджського університету в 1991 році – першої у світі веб-камери, яку вимкнули в 2001 році.

FogCam не зустрічала протидії, але й допомоги не отримувала. «Університет терпить нас, але вони не заохочують нас, тому ми маємо шукати безпечні місця самостійно, – розповідає Шварц. – Але людям подобався проект, і ми продовжували». Камері кілька разів доводилося переїжджати на нові локації, щоб продовжити роботу.

Камера FogCam була також однією з перших, яка, окрім відео, запропонувала користувачам чат. Поговорити про погоду.

Проект веб-камери міг би працювати і далі, але його організатори кажуть, що інтернет з 94-го року радикально змінився, і час відпустити FogCam. А ще вони просто не можуть знайти гарного безпечного місця для камери.

Сьогодні від раннього інтернету майже нічого не залишилося. Яскравим доказом тому є сайт Million Dollar Homepage, який поки ще доступний онлайн. Цей портал запрацював 26 серпня 2005 року і не є одним із ресурсів, що з’явилися в перші роки існування інтернету. Однак навіть на ньому близько 40% посилань ведуть на сайти, які вже не існують, а інші – ведуть на сайти, які змінили власників.

Інформація в інтернеті зникає безслідно, і сподіватися на кеш Google не варто. Він оновлюється, і збережені в ньому дані також зникають. Середня тривалість існування веб-сторінки сьогодні близько 100 днів, після чого її змінюють або видаляють.

Деяким сайтам відносно щастить, і вони знаходять прихисток на серверах організації Internet Archive. Це гурт ентузіастів, який намагається врятувати цифрову спадщину від повного забуття. Але Internet Archive запрацював у 1996 році, і ранні творіння не збереглися. Навіть перша веб-сторінка, запущена в 1991 році, сьогодні не існує. Доступна на сайті World Wide Web Consortium веб-сторінка – це лише її копія, яку зробили пізніше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися