Неділя, 16 Червня, 2024

Виробники переробляють вживану оперативну пам’ять на нову, зате виходить дешевший продукт

Попри усі проблеми індустрії чипів, оперативна пам’ять продовжує дешевшати. Цьому є дивна причина – нові модулі оперативної пам’яті використовують вживані чипи. Донорами чипів виступають корпоративні сервери, пишуть аналітики TrendForce.

Як це працює: виробник оперативної пам’яті замовляє купу старих серверних модулів оперативної пам’яті, видаляє з них чипи пам’яті, перепрошиває ці чипи, а потім використовує їх в продукті, який продається як новий.

Такі продукти все ще матимуть певну гарантію, і користувач може менше хвилюватися про проблеми протягом гарантійного періоду. Однак, попри високу надійність оперативної пам’яті, вона все ж має певний ресурс. І модулі пам’яті на базі вживаних чипів матимуть менший залишковий ресурс. Це може означати, що через кілька років власники таких модулів DDR4 можуть почати відчувати дивні проблеми зі своїми комп’ютерами, яких би не було з модулями на повністю нових чипах.

TrendForce зазначає, що завдяки напливу вживаних чипів оперативної пам’яті на ринок зараз ще більше знижуються ціни на оперативну пам’ять. Вони вже значно впали протягом цього року. Це вказує на те, що на полицях з’явилася досить стара кількість таких нових-вживаних модулів оперативної пам’яті.

Чи можете ви, як споживач, який бажає придбати оперативну пам’ять для свого настільного комп’ютера, зробити що-небудь, щоб гарантувати, що ви не отримаєте вживані чипи пам’яті, розпаяних на нових модулях?

TrendForce дає нам одну підказку, яка може допомогти в цьому відношенні. А саме те, що ці чіпи пам’яті працюють до максимальної швидкості 3200 МТ/с.

Для DDR4 це означає (максимальну) швидкість пам’яті 1600 МГц. Отже, якщо ви бажаєте придбати надшвидкісну пам’ять, яка працює швидше, ніж 1600 МГц, це не те, про що вам доведеться турбуватися.

Однак при покупці пам’яті DDR4 1600 МГц або повільнішої варто подумати про можливий ризик покупки такого переробленого модуля пам’яті. Дієвою порадою може бути зачекати, поки потік вживаних чипів завершиться. Утім, це може означати більші затрати, адже наступного року прогнозується зростання цін на оперативну пам’ять.

Пам’ятайте, що проблема стосується лише оперативної пам’яті DDR4, а не модулів останнього покоління DDR5.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися