Wikipedia написав не натовп, а лише його 1%

Енциклопедія Wikipedia з’явилася у 2001 році завдяки зусиллям Джиммі Уелса. Він хотів створити базу з усім людським знанням та зробити її безкоштовно доступною

Популярна думка, що найбільшу енциклопедію планети пише кожен бажаючий, є хибною. З 250 мільйонів правок, зроблених за перші 10 років існування Wikipedia, майже 77% контенту внесли 1% її редакторів.

Сьогодні в цій енциклопедії зареєстровано приблизно 132 000 активних редакторів, стверджує автор дослідження та працівник Purdue University Data Storytelling Network Сорді Матей. Виходить, що група з 1300 осіб створює три чверті із 600 нових статей, які з’являються на Wikipedia щодня.

«Wikipedia одночасно є організацією та соціальним явищем, – каже Матей. – Припущення, що її створив натовп є дуже далеким від правди. Wikipedia була б неможливою без відданого лідера».

Хоча статті на Wikipedia творить переважно 1%, але ці люди регулярно змінюються. За підрахунками Матей, майже 40% з 1% топ-редакторів звільняється кожні п’ять тижнів. Загальна кількість активних редакторів Wikipedia почала знижуватися з 2006 року.

Енциклопедія Wikipedia з’явилася у 2001 році завдяки зусиллям Джиммі Уелса. Він хотів створити базу з усім людським знанням та зробити її безкоштовно доступною для світу. Шістнадцять років потому ця енциклопедія є п’ятим найпопулярнішим веб-сайтом планети. На ній сьогодні доступно 43 мільйона статей на 285 мовах. Увесь цей контент створила автономна група міжнародних волонтерів.