В поліції почав служити Robocop – перший в світі робот-поліцейський

З відстані півтора метрів Robocop може починати контактувати з людьми, виявляти порушників правопорядку і впізнавати осіб, які перебувають у розшуку

Справжній робот-поліцейський приміряв погони поліції Дубая. Машина під назвою Robocop офіційно почала працювати в правоохоронних органах цього міста. Робот уже відпрацював три дні на конференції Gulf Information Security Expo and Conference, де його саме презентували публіці.

robocop

Людиноподібний робот зростом 170 сантиметрів важить 100 кілограмів і оснащений цілим набором сенсорів, які розпізнають вираз облич і жести.

З відстані півтора метрів Robocop може починати контактувати з людьми, виявляти порушників правопорядку і впізнавати осіб, які перебувають у розшуку. Робот орієнтується в просторі завдяки вбудованому GPS-навігатору і вміє спілкуватися на шести мовах, включаючи англійську та арабську. Окрім цього він може тиснути руки та віддавати військовий салют.

Robocop патрулюватиме вулиці і відповідатиме за безпеку громадських місць Дубая. Він також допомагатиме поліцейським знаходити злочинців і боротися з порушниками порядку. А ще з його допомогою люди зможуть оплачувати штрафи і мита місцевої поліції.

За планами влади Дубаїв, роботи-поліцейські до 2030 року мають скласти чверть усього персоналу місцевих правоохоронців.

А тим часом роботи вже кілька років працюють охоронцями. Машина K5 від компанії Knightscope вміє виконувати всі функції охоронця та функціонує автономно, не вимагаючи управління людиною. Для цього він має мікрофони, радар, лазерний дальномір, GPS, чотири камери та декілька сенсорів. Останні допомагають машині визначати витік газу чи пожежу. Навчання робота K5 не вимагає багато часу: йому потрібно лише раз проїхатися по підопічній території, щоб запам’ятати, як діяти. При цьому розробники кажуть, що їхня машина не є бойовим апаратом і тому лише спостерігає. Затримувати порушників вона не вміє, проте через бездротовий зв’язок повідомляє про подію відповідальних осіб.

Роботи також виявилися корисними в релігії: служителі буддійського храму Лунцюань розробили робота, який пересувається по території храму, що знаходиться на околицях Пекіна, і розповідає відвідувачам про релігію.

А в Китаї випустили робота iPal для виховання дітей від 3 до 8 років. Розробники кажуть, що в спілкуванні і вихованні ці машини зможуть доповнити батьків. Вони зможуть розмовляти і реагувати на емоції дитини, наприклад, на радість, депресію або самотність. Завдяки програмному забезпеченню, яке дозволяє запам’ятовувати індивідуальні запити й інтереси дітей, техніка влучно реагуватиме в іграх та навчальних заняттях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я