Wikipedia стане платною, але юзерам не варто хвилюватися

Фонд Wikimedia Foundation уже проводить переговори з компаніями і планує запуск платної версії у другій половині поточного року

Найбільша онлайнова енциклопедія Wikipedia перестане бути безкоштовною. За розміщений у ній контент будуть платити Google, Google, Apple, Amazon, Facebook та інші. Прості користувачі зможуть читати статті в енциклопедії і далі безоплатно.

Новий платний сервіс називається Wikimedia Enterprise і є платформою, яка надає платні інструменти для доступу компаній та організація до контенту Wikipedia. Запуск такого сервісу має підвищити фінансову стабільність енциклопедії.

Фонд Wikimedia Foundation уже проводить переговори з компаніями і планує запуск платної версії у другій половині поточного року.

Великі технокомпанії активно використовують контент Wikipedia. На сторінках свого пошуковика Google видає блоки з інформацією з неї. Голосові асистенти, такі як Amazon Alexa та Apple Siri, також шукають відповіді в цій енциклопедії.

Деякі з організацій, що використовують контент Wikipedia, відплачують їй за нього у вигляді пожертв. Однак інші не платять взагалі. Наприклад, YouTube запустив у 2018 масштабну кампанію проти дезінформації і бере контент саме з Wikipedia, при цьому останню про це не повідомили.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я