Неділя, 3 Грудня, 2023

Windows 10 Lean: повноцінна ОС для слабких комп’ютерів

Microsoft готує нову версію своєї операційної системи для настільних ПК. Вона називатиметься Windows 10 Lean і буде менш вимогливою до апаратних ресурсів, що зробить її більш підходящою для слабких машин. Зменшити «апетити» цієї версії ОС планується за рахунок відмови від малопопулярних сервісів та додатків.У порівнянні з випуском Windows 10 Pro майбутня Windows 10 Lean матиме на 50 500 файлів менше. Її інсталяційний файл буде також меншим на 2 ГБ.

У порівнянні з випуском Windows 10 Pro майбутня Windows 10 Lean матиме на 50 500 файлів менше. Її інсталяційний файл буде також меншим на 2 ГБ. Цей випуск операційної системи позбудеться, наприклад, таких програм як редактор реєстру RegEdit та браузер Internet Explorer. Однак це буде повноцінна ОС, яка здатна запускати стандартні додатки win32. Видалені компоненти можна буде встановити в напівавтоматичному режимі – ОС запропонує їх інсталяцію, якщо виявить у системі відповідне обладнання.

Полегшена Lean дозволить інсталювати Windows 10, наприклад, на дешеві планшети, які часто мають 2 ГБ оперативної пам’яті та 16 ГБ флеш-накопичувача. Подібні девайси свого часу стали проблемою для самої Microsoft. Компанія стикнулася з тим, що на гаджетах не було місця для завантаження чергового апдейту, і їй довелося розроблювати спеціальний алгоритм інсталяції.

Точна дата випуску версії Lean невідома, але за попередньою інформацією її готують наступного року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися