Windows 10 назвали безпечнішою за Linux, Mac OS X та Android за останнє десятиліття

Навіть якщо додати дані про випущену у 2019 році Windows 7, загальна кількість вразливостей буде менше, ніж в Android та Debian Linux.

Windows 10 виявилася найбезпечнішою серед популярних сьогодні операційних систем Android, MacOS, Linux. У неї найменша кількість відомих вразливостей за останнє десятиліття. Такого висновку дійшов Національний інститут стандартів, проаналізувавши свою базу даних вразливостей операційних систем.

vulnerabilities

За останні десять років у Debian Linux викрили 3067 вразливостей, що дозволяють зловмиснику отримати неавторизований доступ до мережі та її ресурсів. В Android таких вразливостей знайшли 2563, у ядрі Linux – 2357, у Mac OSX – 2212.

У Windows 10 (випущена у 2015 році) знайшлося лише 1111 вразливостей подібного рівня. Навіть якщо додати дані про випущену у 2019 році Windows 7, загальна кількість вразливостей буде меншою, ніж в Android та Debian Linux.

За десятиліття в усіх продуктах Microsoft знайшли 6814 вразливостей. При цьому в перерахунку на один сервіс чи програму буде 12,9 вразливості. У Google це 54,4 вразливості на один продукт, у Apple – 37,9 вразливості.

vulnerable vendors

3 КОМЕНТАРІ

 1. Ос в которой нашли меньше всего уязвимостей = безопасная.

  Бредятина, винда закрытый программный продукт, ты не можешь свободно лазить в его исходниках и искать дыры. Большинство Linux дистрибутивов собирается из открытого софта, его пилят интузиасты за донаты или счёт какого-то не коммерческого фонда, они допускают дыры и другие их находят, фиксят.

  Суть: в открытых ОС больше найденных уязвимостей так как любой может их найти, есть доступ к исхолному коду.

 2. Хто може знайти і повідомити про вразливості Windows? Самі ж розробники ))))) а Linux система відкрита і будь хто може знайти і повідомити про небезпечну прогалину в системі. До того ж усі ці вразливості швидко виправляються. А що там під капотом у Windows, хто знає?

 3. У ОС Debian з 5ї по 11ту. У десктопних та серверних версіях. 32- та 64-бітних.
  Windows server 2012, 2016, 2019, Windows Mobile – не рахуємо.
  Об’єктивне дослідження, чо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я