Вівторок, 28 Травня, 2024

Windows 11 почне допомагати заощаджувати електроенергію

Операційна система Windows 11 незабаром отримає інструменти, які дозволять ретельніше контролювати енергоспоживання комп’ютера, заощаджуючи цим кошти на оплату комунальних рахунків. Нові функції моніторингу дадуть уявлення про те, скільки енергії споживає комп’ютер щодня, а також наведе дані про енергоспоживання кожної програми.

Нова функція енергомоніторингу помічена в останній попередній збірці Windows 11 з каналу Dev, і ця функціональність наразі прихована від користувачів. Ентузіасти змогли її активувати, скориставшись стороннім інструментом ViVeTool.

Загальна суть полягає в тому, що у збірці Windows 11 23506 програмісти Microsoft перетворили панель «Використання батареї» на «Використання енергії (і батареї»). Це означає, що вона буде актуальною не лише для ноутбуків та планшетів з батарею, а й для показу потужності споживання настільних ПК.

Як пояснює ентузіаст PhantomOfEarth, який одним з перших помітив нові можливості енергомоніторингу, на панелі відображатимуться дані про енергоспоживання для ПК з Windows 11, які також розбиватимуться на окремі додатки. Тож якщо у вашій системі є програмне забезпечення, що витрачає енергію, це буде чітко видно.

Люди, які використовують настільні комп’ютери, зможуть бачити споживання енергії. Користувачі ноутбуків, можуть вибрати перемикання між споживанням енергії та відображення рівня батареї.

Корпорація Майкрософт також надасть дані про загальне споживання енергії та викиди, але, як зазначає автор витоку, ця функціональність ще не завершена. Наразі, схоже відображаються несправжні показання-заповнювачі.

Експерти видання Techradar припускають, що в майбутньому Microsoft зробить «Використання енергії (і батареї)» більш інтелектуальним. Зважаючи, що Windows 11 отримала вбудований штучний інтелект, користувачі зможуть оптимізувати енергоспоживання своїх комп’ютерів не лише вручну. Вони також зможуть попрохати це зробити штучний інтелект Windows Copilot, просто сказавши «Копілот, допоможи мені заощадити енергію на цьому ПК».

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися