Вівторок, 23 Липня, 2024

Windows 11 «вмиратиме» у чорному

Майже кожному користувачеві Windows відома ситуація, коли ОС раптово «вмирала», показуючи так званий «синій екран смерті». Windows 11 продовжить вмирати, але робитиме це в новому кольорі.

«Синій екран смерті», він же Blue Screen of Death або BSoD є одним з найбільш відомих елементів Windows. Він з’являється, коли ОС стикається з нездоланною проблемою в роботі програмного коду драйверів, додатків чи інших компонентів. Для запобігання подальшій шкоді ОС зупиняє свою роботу та виводить інформацію про помилку на екран, який і називається BSoD. Такі екрани є в інших операційних системах, включаючи Linux та MacOs.

Хоча «синій екран смерті» уже за кілька років стане історією разом з припиненням підтримки Windows 10, але він не зникне взагалі. BSoD лише змінить свою назву з синього на «чорний екран смерті». Більше ніяких змін у ньому не відбудеться порівняно з Windows 10.

Зміна кольору, можливо, викликана бажанням розробників ОС зробити екран BSoD в одному кольоровому стилі з рештою елементів інтерфейсу ОС, а саме – її екраном завантаження та вимкнення. Чорний колір також дозволив зберегти акронім BSoD, оскільки синій та чорний англійською відповідно blue та black.

Оновлений «екран смерті» ще не доступний для користувачів Windows 11. Однак вони можуть активувати його самостійно за допомогою редактора реєстру. В ньому за адресою HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ CrashControl необхідно встановити значення параметра DisplayPreRelaseColor в 0.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися