Понеділок, 22 Липня, 2024

Як працює $150-мільярдний рекламний бізнес Google

Компанія Google відома своїми проєктами, які змінили світ, досить згадати лише смартфони Android, які є майже у кожного. Google часто називають імперією, а її основним джерелом фінансування є реклама. Майже 80% виручки холдингу Alphabet, який володіє Google та іншими проєктами пошукового гіганта, принесла онлайнова реклама. Минулого року вона згенерувала $147 млрд виручки.

Google вже понад десятиліття залишається глобальним лідером онлайнової реклами і в 2021 році його фінансова частка може скласти 29% світового ринку цифрової реклами. Найближчий конкурент Facebook, за прогнозами, може захопити близько 24% ринку реклами, а третій конкурент Alibaba від них сильно відстає з 9% ринку.

Нинішня позиція Google є результатом багаторічної роботи над інструментами, які дозволили авторам контенту заробляти гроші на рекламі, а покупці змогли шукати потрібні їм речі та контент. Реклама в пошуку та інших каналах залишається для Google значним джерелом доходу, але останніми роками все більше грошей приносить YouTube, виручка якого збільшується на 50% в річному обчисленні.

Пошук Google

Пошук є найбільш цінним активом Google, який в 2020 році згенерував $104 млрд виручки. Це приблизно 71% всієї рекламної виручки Google та 57% всієї виручки Alphabet. Пошук включає в себе доходи від реклами на інших продуктах Google, таких як Gmail, Maps, Google Play.

Рекламодавці, які хочуть помістити свою рекламу в продуктах Google можуть робити ставки на ключові слова. Це спеціальні слова та фрази, які порівнюються з пошуковими запитами користувачів. При співпадінні ключових слів та слів пошукового запиту користувачам відображається відповідна реклама.

Залежно від задачі рекламодавці можуть обирати різні ставки на ключові слова. Якщо їм потрібен трафік на свій сайт, вони можуть платити за кожен клік на показану рекламу.

“Зазвичай, чим більше конкуренції та дорожнечі в індустрії, тим дорожчі ставки, – каже цифровий маркетолог Джо Балестріно. – Наприклад, якщо ви адвокат, який займається випадками на кранах, ви можете очікувати судові позови на мільйони доларів. Ви, напевне, заплатите кілька сотень доларів за той клік. У той же час, бізнес по прибиранню домівок, швидше за все, заплатить $7, оскільки середній чек складає $50. Залежно від конкуренції в ніші та скільки грошей заробляє власник бізнесу, тим більшою є вартість ключових слів”.

Google також дозволяє рекламодавцям показувати рекламу в обраному регіоні, мові та аудиторії.

Хоча сьогодні Google домінує на ринку пошуку, його швидко наздоганяє Amazon. За даними eMarketer, фінансова частка Google на ринку пошуку в США в 2021 році складе 56,8%, а Amazon – 19%.

“Причиною зменшення частки ринку є те, що все більше рекламодавців переходять на сайти типу Amazon із пошуковиків загальної спеціалізації, таких як Google чи Bing,” – розповіла головний аналітик eMarketer Ніколь Перрін.

Карти

Стратегічним напрямком реклами для Google стають карти Google Maps. Вони дозволяють бізнесу прив’язати свою рекламу до певних локацій. Така можливість з’явилася в 2019 році і Google поки не розкриває доходи від Maps. Експерти кажуть, що це один з найбільш недооцінених продуктів Google. За оцінками аналітика Morgan Stanley Бріана Новака в 2023 році капіталізація сервісу може скласти $11 млрд.

YouTube

YouTube є найменшим з трьох основних джерел рекламних доходів Google. Цей сервіс приніс близько $20 млрд у 2020 році – 13% від загальної суми.

Однак YouTube зростає набагато швидше, ніж інші канали Google. Реклама на відеохостингу принесла $6,01 млрд виручки в першому кварталі, тоді як роком раніше було $4 млрд. Це річне зростання у 49%. Пошук та інші сервіси Google кожен зростає приблизно на 30% в рік.

Автори відео на YouTube можуть заробляти гроші, приєднавшись до партнерської системи і отримувати частку від показу реклами. Щоб стати учасником канал на YouTube повинен мати мінімум 4000 годин переглядів за останні 12 місяців, 1000 підписників та дотримуватися ряду правил.

З недавніх пір Google також почав заробляти на усіх відео, показуючи рекламу навіть на тих каналах, які не приєднувалися до партнерської програми. У цьому випадку автори відео не отримують грошей.

Рекламодавці можуть купувати рекламу на YouTube в різних форматах, наприклад, в форматі, який не можна пропустити або в форматі, щоб вона з’являлася всередині відео.

YouTube також шукає джерело доходу в безпосередніх продажах товарів. Відеохостинг розробляє технологію ідентифікації продуктів у відео, які можна буде одразу купити на сторінці відео.

“Попри те, що він уже великий, він все ще видається як сонний гігант всередині екосистеми  Google”, – каже старший директор глобальної практики даних компанії MightyHive Майлс Янгер.

У банку Credit Suisse оцінюють, що такі продуктові оновлення допоможуть персоніфікувати рекламу та збільшать монетизацію YouTube, яка сьогодні складає $9,80 в рік на одного користувача. Це дозволить краще конкурувати з Facebook, яка заробляє приблизно $30 в рік на кожному своєму користувачеві.

Google Network

Третім основним компонентом рекламних доходів Google є мережа Google Network, яка принесла $23 мдрд у 2020 році, що становить приблизно 16% загальної рекламної виручки пошукового гіганта.

В мережу входять такі платформи як AdSense, Google Ad Manager, AdMob. Система AdSense включає понад 2 млн видавців контенту, які можуть вбудовувати рекламу Google на свої сайти і продавати це місце. Сайти видавців контенту отримують 68% доходів при показу реклами. Додатково сайти та додатки можуть вбудовувати пошукову рекламу, від якої вони отримують  51% і за яку відповідає AdSense.

Платформа Google Ad Manager призначена для великих видавців, які продають значні обсяги товарів своїй аудиторії.

AdMob, яку Google купила в 2009 році, призначена для показу реклами на смартфонах – це ті невеликі банери, які ви бачите при запуску додатків. Платформа працює як на смартфонах iOS, так і на Android. Google каже, що AdMob використовує понад мільйон додатків і приблизно така ж кількість рекламодавців користується її послугами. Розробник фітнес-додатку для iOS в Північній Америці може заробити $6 300 в рік, якщо матиме 50 000 активних користувачів додатку.

Інші рекламні платформи

Google має також низку інших рекламних платформ, призначених для бізнесів всіх типів та розмірів. Це Google Ads, яка сьогодні є наступником Google AdWords. Це також Google Marketing Platform для основних корпоративних рекламодавців та аналітичними інструментами для невеликих бізнесів.

За матеріалами: CNBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися