Windows 11 збільшить автономність ноутбуків з допомогою динамічного оновлення зображення

Все більше ноутбуків сьогодні мають екрани з підвищеною частотою оновлення 120 Гц та вище.

Microsoft представила технологію Dynamic Refresh Rate (DRR) у Windows 11, яка покликана зберегти заряд акумулятора. Схожа технологія реалізована сьогодні у смартфонах, які зменшують частоту оновлення для збільшення автономності.

Все більше ноутбуків сьогодні мають екрани з підвищеною частотою оновлення 120 Гц та вище. Порівняно зі стандартними екранами 60 Гц вони надають більшу плавність картинки при наявності активних рухів. Однак при цьому вони не дають переваги, але споживають більше енергії, коли зображення статичне.

У Windows 10 можна було обрати відтворення між 60 Гц та 120 Гц, але це був фіксований вибір. У Windows 11 частота оновлення зображення змінюватиметься динамічно залежно від того, чим наразі зайнятий комп’ютер.

Для роботи нової можливості потрібен буде ноутбук, що підтримує технологію динамічної частоти та має 120 Гц або вище. Також потрібен відеодрайвер WDDM 3.0.

Екран такого гаджета при написанні електронних листів, роботи з документами працюватися з частотою 60 Гц. При сенсорному введенні або прокручуванні частота автоматично підніматиметься до 120 Гц.

Додатки також повинні підтримувати технологію динамічної частоти. Наразі таку функцію підтримують лише додатки пакету Office при прокручуванні. Підвищення частоти при сенсорному введенні підтримується Office, Microsoft Edge, Microsoft Whiteboard, Microsoft Photos, Snip & Sketch, Drawboard PDF, Microsoft Sticky Notes, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Microsoft To Do, Inkodo.

Динамічна частота оновлення (DRR) схожа на змінну частоту оновлення (VRR), однак їх не потрібно плутати. DRR не застосовується в іграх.