Четвер, 29 Лютого, 2024

Криптовалюту Worldcoin можна отримати взамін сканування очей

Колишній директор відомого інкубатора стартапів Y Combinator Сем Альтман запропонував нову криптовалюту. Вона має бути доступна усім на планеті. Пропуском до її використання стане сканування очей.

Криптовалюта Worldcoin вже зібрала $25 млн від інвесторів. Серед них – Андреессен Хоровіц, засновник LinkedIn Рейд Хоффман.

Народження своєї криптовалюти Альтман пояснює тим, що давно цікавиться такими речами як універсальний базовий дохід, глобальний перерозподіл багатства і як його поліпшити.

Універсальний дохід – це економічна теорія, яка останнім часом прикувала до себе увагу. Її ідея в тому, щоб кожен громадянин отримував мінімальну суму грошей без жодних умов. Проведені експерименти з універсальним доходом показують, що ті, хто його отримував, дійсно менше хвилюються про засоби до існування, починають краще жити та почуваються щасливішими.

Альтман каже, що багато років є прихильником універсального доходу. Під час роботи в Y Combinator він планував передати $60 млн на практичну перевірку цієї теорії. Також в 2019 році він почав поєднувати криптовалюти та універсальний базовий дохід.

Worldcoin додає апаратний компонент, який має забезпечити унікальність кожного користувача та зберегти їхню приватність в блокчейні.  Цей компонент є сріблястою сферою розміром з баскетбольний м’яч. Він використовується для сканування сітківок очей.

Девайс уже проходить тестування і оскільки Worldcoin публічно не доступна, його видають фанатам криптовалют в обмін на участь. За попередніми даними, сьогодні використовується близько 20 прототипів цього пристрою. Кожен з них коштує $5 000.

Сканування сітківки генерує унікальний номер, який не дозволить шахраям реєструватися багато разів. При цьому автор Worldcoin каже, що зображення сітківки не зберігається і одразу видаляється.

Деталі Worldcoin поки невідомі, але стартап обіцяє нову глобальну криптовалюту, яка запуститься і надасть частку кожній людині на планеті.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися