Субота, 15 Червня, 2024

Windows 12: уже майже офіційно

Хоча Microsoft не анонсувала жодних планів щодо Windows 12, уже є ознаки того, що компанія готує нову велику версію Windows на заміну поточній Windows 11. Одним зі свіжих натяків на підготовку став витік інформації про процесори Intel. З цього витоку стає зрозуміло, що наступна основна версія Windows, ймовірно, буде зосереджена на нових функціях на базі штучного інтелекту завдяки відповідним апаратним блокам у процесорах x86.

Інформатор @leaf_hobby, відомий розкриттям специфікацій чипів Intel перед їхнім запуском, опублікував подробиці про настільну платформу Intel Meteor Lake. Ці процесори наступного покоління підтримуватимуть Windows 12.

Хоча Microsoft не анонсувала офіційно жодних планів щодо Windows 12, уже є ознаки того, що компанія розраховує на майбутні версії Windows з інтеграцією функцій штучного інтелекту.

«Коли ми починаємо розробляти майбутні версії Windows, ми думатимемо про інші місця, де штучний інтелект повинен відігравати природну роль з точки зору досвіду», — сказав Юсуф Мехді, керівник відділу споживчого маркетингу Microsoft, в інтерв’ю The Verge на початку цього тижня.

Мехді обговорював останнє оновлення Windows 11, яке інтегрує нову версію Bing на основі штучного інтелекту. Це оновлення також включає рекомендований штучним інтелектом контент в меню «Пуск» для бізнес-користувачів. Повідомляється, що Microsoft також працює над функціями інтелектуального перемикання між програмами у Windows 11.

Коментар Мехді нагадує заяву керівника Windows Паноса Паная на виставці CES на початку цього року про те, що штучний інтелект збирається переосмислити, як користувачі працюють у Windows. Команда Microsoft Surface також натякала на те, як штучний інтелект також може змінити те, як ми використовуємо ПК.

Якщо Microsoft справді планує ширше використовувати штучний інтелект у своїй наступній версії Windows, їй потрібно буде тісно співпрацювати з Intel і AMD, щоб оптимізувати чипи для таких задач. Це може пояснити, чому Intel, як повідомляється, вже згадує Windows 12 для внутрішнього використання.

AMD нещодавно випустила мобільні процесори Ryzen 7000, похвалившись тим, що вони є першими чіпами x86, які містять спеціальний блок штучного інтелекту, який може підтримувати ефекти Microsoft Windows Studio Effects. Схоже, AMD і Microsoft закладають основу для більшої кількості функцій штучного інтелекту в традиційних ноутбуках Windows.

Intel не відстане на фронті штучного інтелекту. Meteor Lake, який очікується пізніше цього року або на початку 2024 року, є важливим кроком для Intel, оскільки він буде побудований на базі технологічного процеса Intel 4 (7 нм) та стане її першим «чиплетом» (формат упаковки, який дозволив AMD підвищити продуктивність). Це сімейство процесорів Intel також включатиме можливості штучного інтелекту, аналогічні тим, які AMD представила на своїх мобільних процесорах Ryzen 7000.

І AMD, і Intel борються за те, щоб наздогнати Apple та її новітні чипи M2, які мають спеціальний блок штучного інтелекту, який може обробляти 15,8 трильйона операцій за секунду — на 40 відсотків більше, ніж M1. Apple використовує свою платформу Core ML для запуску моделей машинного навчання на MacBook для прискорення завдань розпізнавання голосу, обробки зображень тощо. Усе це є енергоефективним, оскільки використовує виділений апаратний NPU замість звичайного центрального процесора та відеокарти.

Повідомляється, що минулого року Microsoft також повернулася до трирічного циклу випуску Windows, тобто наступна основна версія Windows може вийти в 2024 році.

Microsoft спочатку відійшла від свого трирічного циклу з випуском Windows 10 у 2015 році, розповідаючи, що більше нових версій Windows не буде, натомість Windows 10 розвиватиметься безкінечно як послуга. Однак, за чутками, випуск у 2020 році ОС Apple macOS 11 Big Sur підштовхнув Microsoft забути про свою обіцянку і випустити Windows 11 у 2021 році, щоб в очах користувачів не виглядало, наче Windows відстає в розвитку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися